Lídr stále dominuje: Boleslav kontra Oceláři 1:4!

09.12.2018 · Martin Stebel
Rozsáhlá marodka? Žádný problém. Oceláři ukončili první polovinu základní části duelem v Mladé Boleslavi. Navzdory faktu, že vedoucímu týmu Tipsport extraligy scházelo několik klíčových opor, zdolali středočeského rivala tříbrankovým rozdílem. Trefy třineckého kolektivu postupně zaznamenali Christov, Dravecký, Svačina a Polanský. Náskok na čele tabulky tak před reprezentační přestávkou zůstal šestibodový!
26.kolo, neděle 9.12.2018
Ml. Boleslav
1:4
ŠKO-ENERGO Aréna
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 24. Vondrka (Kotvan) – 13. Christov (Novotný, Dravecký), 29. Dravecký (Christov, Kundrátek), 58. Svačina, 60. Polanský (Roth, Martin Růžička). Rozhodčí: Bejček, Bjalkander - Pešek, Ganger. Vyloučení: 2:3, navíc Pabiška (MBL) 10 min. OT. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:30. Zblokované střely: 12:8. Hity: 18:12. Vhazování: 38:26. Radegast index: 15:34. Nejlepší hráči: Vondrka - Christov. Diváci: 3122.
BK Mladá Boleslav: Kantor (Groh) – Kotvan, Pláněk, Hanzlík (A), Dlapa, Bernad, Němeček, Eminger – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Orsava, Žejdl, Šťastný – Pacovský, P. Musil, Pabiška – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Gernát, Roth, Galvinš, Kundrátek, D. Musil, Matyáš, Adámek – Hrňa, Marcinko (A), Martin Růžička (A) – Adamský (C), Polanský, Svačina – Chmielewski, Hladonik, O. Kovařčík – Christov, Novotný, Dravecký.

Marodka Ocelářů se i nadále rozšiřuje, do nedělního souboje na ledě Mladé Boleslavi nezasáhlo hned šest členů základního kádru. V obraně scházeli Krajíček s Douderou, v útoku absentovalo kvarteto M. Kovařčík, Cienciala, Bukarts a Werek. Poprvé tak třinecký extraligový dres oblékl 28letý útočník Štěpán Novotný, který se ve výborném světle prezentuje v partnerském Frýdku-Místku.

Začátek se nesl ve znamení aktivity hostů. Jan Hladonik se pokoušel trefit puk v nepřehledné skrumáži, ale boleslavská obrana třineckého mladíka včas odtlačila. Nebezpečný byl také pokus Hrni, který Kantorovi prolétl nad ramenem. Na druhé straně byl v nadějné šanci Knotek, ale kotouč těsně minul Hrubcovu bránu. Bruslaři poté v několika případech hrozili během přesilovky, ale defenziva Ocelářů pracovala spolehlivě.

Na první gól tak diváci čekali do poloviny 13. minuty. Výbornou práci odvedl Vladimír Dravecký, který ač tísněn posunul puk jednoruč na Víta Christova, jenž měl na levém kruhu dostatek místa a umístěnou střelou poslal černou pryž do sítě. Pro třineckého odchovance to byl při letošním třetím extraligovém startu premiérový gól aktuální sezony a celkově druhý zásah jeho kariéry v rámci nejvyšší české hokejové soutěže.

Domácí hokejisté mohli srovnat krok tři minuty před závěrem úvodní části, kdy z blízka zakončoval Pavel Musil. Boleslavský útočník mířil správně, jenže v reprezentační formě chytající Šimon Hrubec ukázal mimořádnou elastičnost a nepřipustil změnu skóre.

Začátkem druhé periody bylo patrné, že Středočeši se nehodlají s nepříznivým stavem smířit. Nejdříve byl před třineckou brankou Skalický, ale prováhal vhodný okamžik ke střele. Ujala se až další možnost. Oceláři v útočné zóně ztratili puk, který dlouhým pasem vyslal dopředu obránce Kotvan. V úniku se tak rázem ocitl zkušený Michal Vondrka a rychlou střelou z mezikruží se nemýlil.

Slezané po inkasované brance výrazně ožili a svůj náskok si poměrně brzy vzali zpět. Psala se minuta s číslem 29, kdy členové čtvrté formace znovu zaúřadovali. Ve středním pásmu ukradl domácím touš Vít Christov, elegantně vplul do útočné třetiny, kde bekhendem optimálně načasoval nahrávku do křídla pro Vladimíra Draveckého. Slovenský bojovník se s ničím nepáral a precizní polovysokou střelou pokořil Kantora k levé tyči - 1:2.

Závěr prostřední dvacetiminutovky patřil převážně domácímu mužstvu. Několik vyložených tutovek ale hráči z města Škodovek spálili především v početní převaze, kdy kotouč divoce poskakoval kolem brankoviště. Blízko gólové radosti byli Pabiška, Musil a Pacovský. V těchto chvílích stála při hostech paní Štěstěna. Do kabin proto odcházeli spokojenější svěřenci Václava Varadi.

Poslední třetina odstartovala aktivitou Klepiše, po jehož nabídce pálil Pláněk, střela však byla zablokována. Směrem dopředu neuspěli ani chvíli poté Šťastný se Žejdlem. Náskok Ocelářů mohl deset minut před sirénou navýšit David Musil, který si nabruslil až před gólmana a po přihrávce zpoza brány měl slibnou možnost. Třinecký bek ale mířil nepřesně. Boleslavští se snažili, územní převaha byla na jejich straně, ale extraligový lídr žádné drama v závěru nepřipustil.

Razítko na vítězný export stanovil v čase 57:47 Vladimír Svačina, jenž duchapřítomně zachytil rozehrávku domácích a přesnou bekhendovou žabičkou poslal kotouč přes skoro celou délku ledové plochy do sítě. Aby toho nebylo málo, jedenáct vteřin před koncem ještě zatloukl čtvrtý hřebíček do boleslavské rakvičky Jiří Polanský, který se nemýlil díky pohotové dorážce. Favorizovaní Oceláři tak na druhou adventní neděli potvrdili znamenitou formu a vezou do WERK ARENY další tříbodový vánoční dárek!

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): "Budu stručný. Třinec nás přehrál ve všech činnostech. Byl lepší v osobních soubojích, pohybu i hokejovosti. Proti takhle kvalitnímu soupeři jen bojovnost nestačí. My jsme si vypracovali pár šancí, před Hrubcem bylo několik závarů, ze kterých se nám nepodařilo skórovat. Soupeři gratuluji, vyhrál naprosto zaslouženě."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Za dnešní vítězství jsme hrozně rádi, protože nám bylo jasné, že proti Boleslavi to bude těžké. Soupeř hrál velice dobře, nebezpečný byl především při přechodu do útočného pásma. My jsme dnes podali výborný týmový výkon. Až na jednu situaci, ze které jsme inkasovali, se nám dařilo bránit střední pásmo. Kluci makali, nikdo nic nevypustil, navíc nás opět podržel Šimon Hrubec."