Je tady výborná parta. Tým může jít vysoko, soudí Vojtek

11.10.2010 · Adam Sušovský, Petr Schultz
Šlágr 10. kola a boj o druhé místo v tabulce. Ze všeho sešlo. Z boje se stal jednoznačný zápas, místo na druhé šel vítěz na místo první. Třinečtí zvládli utkání v Liberci rozdílem třídy a zvítězili 5:0. Spokojený byl jak lídr týmu Radek Bonk, tak brankář s čistým kontem Martin Vojtek.

Liberec předvedl skvělý vstup do sezóny, v posledních zápasech ale hlavně na domácím kluzišti tápe. Také toho chtěli třinečtí Oceláři využít. "Byli jsme dnes favority. V tabulce jsme byli před nimi. Jeli jsme si tu pro vítězství. Na soupeře se dívat nemůžeme, my musíme vyhrávat. Jedině tak uděláme play-off," prozradil se zdravým sebevědomím kapitán týmu Radek Bonk, jenž si nemohl vynachválit hru celého týmu. "Všichni jsme dobře bruslili, poctivě jsme bránili. Moc dobře jsme věděli, že musíme uhlídat Nedvědovu lajnu. Což nám moc pomohlo. Jeho lajna jim dělá výsledky a dneska se proti nám neprosadila."

Ale i v jednoznačném zápase Oceláři museli zatnout zuby. Nejhůře jim bylo především ve druhé části, kdy místy zbytečnými fauly nastartovali tygří tlak. "Měli jsme vedení 2:0, pak jsme si to nedisciplinovaností zkomplikovali. Liberec měl pár šancí, ale Kokin nás podržel. I jemu patří velký dík," hodnotil Bonk. "Určitě nám pomohla třetí branka, která asi rozhodla zápas," soudil Bonk, jenž po zápase nemohl nepochválit také čtyřbodového hráče Bryana McGregora: "Bryan je super kluk v kabině. Maká pro tým, zaslouženě se dostal do první pětky a má čtyři body. Dnes to byl jeho zápas. Snad to tak bude pokračovat, je pro nás obrovským přínosem."

Velkou měrou se na vítězství ovšem podílel také muž v masce. Martin Vojtek si v dnešním zápase připsal první shut-out sezóny. Také on vidí jako jeden z důležitých momentů zápasu ubráněný tlak domácích v prostřední části. "Ve druhé třetině se lámal chleba. Deset minut v kuse jsme hráli v oslabení, které jsme ubránili. To byl základ dnešních tří bodů," pověděl po zápase spokojený Martin Vojtek, věčná dvojka. "Je to má práce," zněl jeho dodatek s úsměvem, který pak rychle zvážnil a upozornil znovu na nedisciplinovanost. "My jsme ten nápor čekali a stejně jsme jim ještě pomohli," hněval se dál, ale zároveň i poděkoval za to, že se Ocelářům podařilo třetí brankou strhnout zápas definitivně na svou stranu. "Naštěstí jsme je potrestali," oddechl si.

Třinečtí se v tabulce dnešním vítězstvím alespoň do úterního večera vyhoupli na první místo. Kabinu to ovšem nechává ledově klidnou. "Abych byl upřímný, tak ani nevím, že jsme po dnešku první. Za těch pár let, co jsem v Třinci jsem tu zažil výborné týmy. Teď je tu i výborná parta a tým může jít vysoko. Podstatné je ovšem stejně play-off a v něm je to loterie. Musíme být vděční za každé body. Doma i venku," uzavřel třinecký brankář.