Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Hampl na Třinec nezanevřel. Přeji klukům titul, říká

21.12.2010 · Martin Pešout
Ú s t í n/L. - V Třinci se mu nedostávalo patřičného prostoru, a tak Zbyněk Hampl zamířil v rámci hostování do prvoligového Ústí nad Labem. Na severu Čech patrně zůstane až do konce sezóny. "Ale třineckým klukům přeji titul," zdůrazňuje dvaadvacetiletý forvard.

Letos se už mihl v Třebíči, po několika zápasech však z Vysočiny zmizel. Angažmá v Ústí vypadá nadějněji. Hampl si cení většího herního vyžití a chce ambicióznímu týmu pomoci v boji o postup do extraligy.

Ve žlutomodrém dresu máte na kontě již pět zápasů. Jaké byly?

Nevyšlo nám jen utkání v Havlíčkově Brodě, kde jsme ani neskórovali. Ale jinak se nám daří, bodů máme hodně. Se spoluhráči v kabině jsme si řekli, že musíme být důrazní v brankovišti a dávat góly. Proti Vrchlabí se nám to povedlo. V Ústí jsem zatím spokojený.

V rámci druhého kola nadstavby se Slovan představí v derby na ledě Chomutova. Těšíte se?

Těším se, ještě jsem to nezažil. Je to pro mě výzva. Budeme je chtít porazit a dostat se před ně v tabulce. Chceme si vytvořit co nejlepší výchozí pozici pro play-off.

Jak se seběhl váš přesun z Třince do Ústí?

Domluvil mi ho můj agent Vůjtek ml. Zastupuje řadu slavných hráčů, já ale hvězda nejsem (smích). Poslal mě do Ústí a já jsem rád, že můžu hrát.

Po prvním zápase v barvách Slovanu jste spěchal na vlak. Co se tehdy dělo?

Zrovna jsme hráli s Třincem v Boleslavi a agent mi předtím řekl, že mi zavolá. Ale už se neozval. Myslel jsem si tedy, že žádné hostování nebude a měl jsem v plánu se vrátit s týmem do Třince. Následně mi trenéři řekli, že mám jet do Ústí. Šel jsem tedy na vlak. Sebou jsem neměl žádné věci. Tím pádem jsem se v noci po zápase s Třebíčí potřeboval vrátit zpět do Třince. Takže jsem na vlak vyrazil znovu. Osm hodin sem, osm zpět, nacestoval jsem šestnáct hodin za den, dobrá bilance... Jel jsem alespoň přímým rychlíkem až do Třince.

Nyní už nedojíždíte?

Teď už ne (smích). Jsem ubytovaný v penzionu U Kováře. Nachází se to blízko stadionu, je tam i restaurace.

Nemrzí vás přesun z extraligového klubu do celku z první ligy?

Sice jsem opustil soupisku Třince, ale v Ústí dostávám větší prostor a to je hlavní. V extralize už mám několik sezón za sebou, ale pokud hrajete pět střídání za zápas, není to dobré. Každá zkušenost se počítá, ale samozřejmě je lepší, pokud se dostáváte více do hry.

Jak jste spokojen s vaší bilancí v Třinci?

Celkově tam mám kolem stovky zápasů, ale v Třinci dostávají mladí hráči málo prostoru. A já pochopitelně potřebuji především hrát. Letos jsem nasbíral v Třinci kolem deseti startů.

Na jak dlouho štaci v Ústí vidíte?

Budu tu patrně do konci sezóny, o podmínkách se bude ještě jednat.

Znáte nějaké nové spoluhráče již z dřívější doby?

V Třinci jsem vloni hrával s Kankem, letos s Hořavou a už z minulosti pamatuji Gureně. Parta v Ústí je výborná. Trenér mi dává příležitosti, Ústí má jeden z nejlepších týmů v lize.

Pojďme ještě k Třinci. Oceláři jsou jedním z nejbohatších klubů v republice, jaké to je hrát po boku tak výrazných hráčů jako Bonk, Krajíček či Kohn?

Je skvělé si s nimi zahrát a něco od nich pochytit. Lídry týmu jsou Peterek s Bonkem, nejstarší hráči.

Kam letos Třinec může v extralize dojít?

Je favoritem ligy, třeba by mohlo vyjít na finále derby s Vítkovicemi. Ale soutěž je natolik vyrovnaná, že se může stát cokoli. Těžko se tipuje.

Kádr Třince je nabitý, ale co stadion? Ten je na tom jak?

Třinecký stadion jsem si oblíbil. Celkově je lepší asi ten ústecký, ale musím zmínit, že zázemí bude asi lepší v Třinci. Kabina je tam možná nejlepší v extralize. Na druhou stranu vnitřek arény v Ústí je hezčí.

Předpokládám, že vaším cílem do budoucna bude extraliga...

Chtěl bych ji hrát jednou stabilně, je to můj cíl. Ale nejdřív musím nabrat zkušenosti, vyhrát se a snad se to povede.

Jak strávíte Vánoce?

S přítelkyní v Třinci. Jsem sice rodák z Přerova, ale přítelkyně pracuje v Třinci, já jsem tam taktéž díky hokeji v podstatě jako doma. Ve středu 22. prosince jedu společně s Pavlem Janků do Třince. Máme navíc pouze dva dny volna a 25. prosince ráno musím znovu do Ústí. Taková je naše práce.