Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dva fankluby? To jsem ještě nezažil, směje se Zbyněk Irgl

12.08.2014 · Martin Stebel
Historicky první krajské derby v nové WERK ARENĚ dopadlo lépe pro vítkovické hokejisty, kteří dokázali zvítězit 3:2. Zraky mnohých byly upřeny na osobu Zbyňka Irgla, který vyvolal vlnu negativních emocí v sektoru hostujících příznivců. Naopak domácí fandové jej přivítali velice vřele a bouřlivě.

Zbyňku, prozraď, co se ti honilo hlavou, kdy tě vítkovičtí fandové dosti nehezkým způsobem "přivítali"...

Co víc mám k tomu říct? Tohle je prostě hokej, jsou to emoce. Fanoušci mají právo vyjádřit svůj názor. Je to jejich věc. Musím říct, že jsem se jen smál. Chtěl bych naopak poděkovat třineckým fanouškům, že mě v tom nenechali a několikrát skandovali mé jméno. Slyšel jsem tu odezvu a za to jim patří můj dík. Dva fankluby najednou, to jsem ještě nezažil (směje se).

Po utkání s Minskem jsi navštívil hostující šatnu, kde proběhly přátelské debaty. Dnes to zopakuješ?

Nebyl by problém. Do vítkovické šatny bych klidně šel, ale nebude čas, protože za chvíli máme týmovou večeři se sponzory. S klukama z Vítkovic mám stále dobré vztahy a věřím, že se nic nezmění. Je naprosto jedno, kde zrovna hraju, jestli to bude v Třinci nebo třeba na Aljašce.
Jak z osobního hlediska hodnotíš dnešní duel? Minule jsi avizoval, že návrat na led po čtyřech měsících byl složitý. Už se dostáváš do zápasového tempa?

Stále to není ono, musím zabrat. Z mé strany to bylo utkání, kdy jsem víc nahrával, do zakončení jsem se moc nedostával. Naše lajna měla dost šancí, ale bohužel jsme je neproměnili.

Rozhodující gól jste inkasovali necelou minutu před koncem. To by se nemělo stávat...

Na konci to byla taky moje chyba, šli jsme střídat. Mysleli jsme, že máme puk, najednou tam byl Svačina mezi kruhy úplně sám a dal gól. Musíme zlepšit produktivitu. Zápas to nebyl špatný, měli jsme tlak, ale produktivita vázla. Několikrát před námi zívala poloprázdná branka, ale řešili jsme to špatně. Do ligy máme dost času, abychom to vyladili a vylepšili!