Vstup do Steel Cupu se Ocelářům nevyvedl

12.08.2014 · Tomáš Vacho
Úvodní střetnutí nově vzniklého mezinárodního turnaje Steel Cup, který hrají evropská mužstva z hutnických měst, proti sobě postavil naše Oceláře proti rivalovi z Vítkovic. Ačkoliv naši hokejisté otevřeli skóre zásluhou kapitána Klesly a v polovině třetí třetiny srovnali díky Krepsovi, do vítězného konce se jim utkání dotáhnout nepodařilo. Soupeř udeřil těšně před závěrečnou sirénou.
turnaj Steel Cup, úterý 12.8.2014
2:3
Werk aréna
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 6. Klesla (Žejdl, Rufer), 47. Kreps (Orsava) – 8. Svačina (TS), 17. Zdráhal (Kucsera), 60. Svačina (Němec). Rozhodčí: Trombik, Mikula – Puczok, Ganger. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváků: 3817. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Hamerlík (Hrubec) – Klesla, Roth, Doudera, Nosek, Linhart, Zíb, Foltýn – Orsava, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský, Irgl – Rufer, Žejdl, Dravecký – Hrňa, Matuš, Chmielewski – Kindl
Šindelář (Dolejš) – Stehlík, Šenkeřík, Kovář, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor, Bail – Húževka, Burger, Šedivý – Svačina, Němec, Káňa – Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Hlinka, Vandas

Do zápasu lépe vstoupili Oceláři, kteří se málem radovali hned po první akci, na jejímž konci stál Jiří Polanský, ten ale skákavý kotouč zkrotit nedokázal. V páté minutě navíc Lukáš Zíb skvělou schovanou střelou zpoza obránce rozeznil tyč Šindelářovy branky, takže domácí publikum bylo v patřičně dobré náladě.

Čekání na úvodní branku nakonec utnul na začátku šesté minuty nový kapitán třineckého týmu Rostislav Klesla, jehož nepříjemné nahození od modré čáry propadlo brankáři Vítkovic až za brankovou čáru. V osmé minutě měli Oceláři ještě jednu dobrou příležitost, když se Kreps ujal zakončení situace dva na jednoho, jenže z dobré pozice nezamířil přesně.

Pak se do hry více dostali i hosté. V čase 07:27 bylo nařízeno trestné střílení, jehož exekuci pojal Vladimír Svačina jako ukázku zručných rukou a s přehledem jej proměnil. Vyrovnané skóre přineslo i vyrovnanou hru, což mohl změnit Irgl, jenž ale v desáté minutě ztroskotal na skvěle se přesouvajícím Šindelářovi.

V sedmnácté minutě šli poprvé v utkání do vedení hosté z Vítkovic. Patrik Zdráhal stál na konci chirurgicky přesné přesilovkové kombinace.

Druhou třetinu načal skvostným individuálním průnikem Orsava, ale jeho zakončení mezi betony si gólman pohlídal. O dvě branky mohly Vítkovice vést na začátku čtyřiadvacáté minuty, jenže Burgrův pas na Svačinu neměl gólové parametry.

Prakticky z protiakce se málem prosadil domácí Kreps, jenže ten skákavou příhru Doudery nedokázal zpacifikovat. Tyč Šindelářovy svatyně zvonila podruhé v šestadvacáté minutě, tentokrát byl nešťastným střelcem Lukáš Žejdl.

V polovině zápasu se dvakrát vytáhnul brankář Šindelář. Nejprve vystihnul bekhendovou kličku Polanského a o pár sekund později i Žejdlovu střelu mezi betony. Podobná situace nastala i ve třiatřicáté minutě, kdy ten samý domácí útočník Šindeláře položil na led, ale tentokrát mířil příliš vysoko.

Oceláři se snažili zvrátit nepříznivé skóre i na začátku třetí třetiny. Podařilo se jim to až díky přesilovce v sedmatřicáté minutě, kterou využil Kamil Kreps.

Kolem padesáté minuty měli hosté dvě tutové šance. Nejprve se před prázdnou bránou zjevil Szturc, kterému musel Linhart odebrat puk jen za cenu faulu, chvíli poté nastřelil Čeřešňák tyč. Poté již nebyly k vidění prakticky žádné výraznější momenty na ani jedné straně, diváci tak očekávali, že stav bude po třech třetinách nerozhodný.

Jenže Ostravané dokázali devětačtyřicet sekund před koncem vsítit rozhodující branku. Hrdinou hostujícího celku se stal Vladimír Svačina, který stál ve správný čas na správném místě a pohotovou dorážkou překonal Hamerlíka.