Dračí podcast: Oceláře mají v srdci. Rozhovor s bratry Sajlerovými

24.03.2024 · Adam Sušovský
Byli nenápadnou, ale o to důležitější součástkou prvního třineckého titulu v roce 2011. Nastavili fungování práce, na kterou i jejich nástupci navazují. A hlavně: Do Třince se, byť ne úplně přímo vrátili. Hosty dalšího dílu Dračího podcastu jsou kondiční trenéři Pavel a Miroslav Sajlerovi.

Čtvrtfinálová série pokračuje, Oceláři nezvládli pátý duel a musejí v úterý do Českých Budějovic.

Čekání na další hokejovou bitvu si můžete zpříjemnit poslechem nového dílu Dračího podcastu. Adam s Hankou proberou hokejové dění posledních dní i nedělní zklamání, hlavní roli podcastu ale znovu hrají výjimeční hosté. Tentokrát jimi jsou kondiční trenéři, bratři Pavel a Miroslav Sajlerové.

Jedni z prvních kondičních trenérů v českém hokeji v roce 2010 v Třinci nastavili systém práce, ze kterého organizace těží ještě dnes. Co je ale důležité, oba dva se v aktuální sezoně k Ocelářům vrátili. A pomáhají týmu na venkovních tripech. Právě na jednom z nich tenhle rozhovor vznikl.

"V Třinci jsme strávili kus života, máme ve městě lidi, ke kterým máme srdečný vztah. Oceláře jsme sledovali, i když jsme z rodinných důvodů museli z klubu před časem odejít. Naše srdce v Třinci ale zůstalo a touha Ocelářům znovu pomoci, nějak jim přispět, nás zase oslovila. V průběhu let přitom přicházely i jiné možnosti od jiných klubů, ale my na žádnou nekývli. Tak silně je v nás Třinec zakódovaný," říkají.

Podcast si už nyní můžete poslechnout zde v článku nebo na dalších oblíbených podcastových platformách.

HC Oceláři Třinec · Dračí podcast 2024 - 2. díl: Miroslav a Pavel Sajlerovi