Do Třince přichází Aron Chmielewski

14.04.2014 · Klub
Dva dny po vypadnutí v semifinále hlásí Oceláři Třinec první posilu pro příští sezónu. Pod Javorový přichází polský útočník Aron Chmielewski. Dvaadvacetiletý forward poslední tři sezóny působil v polské extralize, kde oblékal dres Cracovii Krakow. S Oceláři podepsal víceletý kontrakt.

Aron Chmielewski odehrál v polské nejvyšší hokejové soutěži celkem pět sezón. Do extraligy naskočil v sezóně 2009/2010, svůj premiérový start si připsal v dresu týmu Energa Stoczniowiec. Chmielewski v první sezóně mezi muži odehrál 44 zápasů, ve kterých získal 30 kanadských bodů (17 branek a 13 asistencí).

Ve Stoczniowci pokračoval i v další sezóně, která pro mladého forwarda byla ještě úspěšnější. Chmielewski opět sehrál 44 klání, tentokráte ale své bodové konto obohatil o 61 bodů (35 gólů a 26 nahrávek). Polský reprezentační útočník poté přestoupil do Krakowa, kde strávil další tři sezóny.

Bodově se mu sice v úvodních dvou ročnících příliš nedařilo, v sezóně 2012/2013 však dokázal s Krakowem ovládnout celou extraligu a získat mistrovský titul. V posledním roce v týmu Cracovie Chmielewski odehrál 53 zápasů a zaznamenal úctyhodných 73 kanadských bodů (35 branek a 38 asistencí). Tento bodový zisk z něj udělal šestého nejproduktivnějšího hráče polské extraligy.

Aron Chmielewski v Třinci podepsal víceletý kontrakt, k týmu se polský forward připojí v červnu, kdy naskočí do týmové letní přípravy.

Foto použité v článku: commons.wikimedia.org a sportowetempo.pl.