MISTR 2023/2024

Daňo: Jsem rád, že jsem týmu pomohl

22.10.2023 · Adam Sušovský
Po lehkém zranění se vrátil do sestavy a výrazně pomohl Ocelářům k vítězství, Marko Daňo zaznamenal asistenci a hlavně vítězný nájezd. Třinec vyhrál v Brně 3:2, veze domů dva body a spokojený je i slovenský kanonýr: "Jsem rád, že jsem týmu pomohl," řekl Daňo.

Jak těžký byl tvůj návrat do zápasu po zranění?

V první třetině mi nohy moc nešly, to je pravda. Od druhé už jsem se ale cítil na ledě dobře. Jsem rád, že jsem pomohl týmu, že jsme dnes dvakrát vyrovnali a že máme bod extra z nájezdů.

Byl to v Brně těžký zápas?

Neměli jsme dobrý začátek. Kometa začala aktivně, dala první gól a my se rozbíhali pomaleji. Škoda, že jsme v našich přesilovkách neměli větší tlak, je na tom třeba pracovat. Do zápasu jsme se ale i tak dostali, ukradli jsme bod navíc, a to je dobře.

Gólově se prosadil dnes třeba Steve Moses, který podobným způsobem využil přesilovku Brna už několikrát. Nejde to bránit?

Věděli jsme, že má dobrou střelu, že je z té pozice nebezpečný. Zase mu to tam ale padlo, takže klobouk dolů před ním. My na to budeme koukat určitě ještě jednou na videu a doufám, že v dalším zápase podobnému střelci jako je on radost z gólu lepší prací v boxu překazíme.

Zápas rozhodly nájezdy, jedinými úspěšnými střelci jste byli ty a Richard Pánik. Oba jste na rozdíl od ostatních volili místo kličky střelu, proč?

Já to mám vyzkoušené, vychází mi to. Musím zaklepat a snad to půjde stejně dobře i příště. Brankář tam měl místo, zkusil jsem to a Rišo Pánik mi pak říkal, že to zkusil podle mě.

Za Kometu dnes nastoupil proti Ocelářům po letech Tomáš Marcinko, jak nepříjemným soupeřem byl?

My ho známe z tréninku, ani tam to proti němu nebylo nikdy jednoduché. Pro nás i pro něj to byl speciální zápas, podstoupili jsme společně spoustu vyyostřených soubojů, ale všechno to bylo v rámci fair play.