Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chybělo trochu víc štěstí, tuší Martin Adamský

04.01.2019 · Martin Stebel
Úvodní extraligové utkání kalendářního roku 2019 Ocelářům nevyšlo podle optimálních představ. Na ledě brněnské Komety sice svěřenci trenérského dua Zadina-Raszka nepodali špatný výkon, přesto odjíždějí pod Javorový bez bodového zisku. Zápas v jihomoravské metropoli stručně zhodnotil MARTIN ADAMSKÝ.

Co bylo rozhodujícím faktorem v kontextu dnešního výsledku?

Byl to zápas našich neproměněných šancí, na to se ale nemůžeme dívat a vymlouvat. Brno dnes využilo přesilovky, nám se naopak v této herní činnosti vůbec nedařilo. To byl hlavní rozdíl.

Nabízí se paralela se Spenglerovým pohárem. Ani tam jste herně nezaostali, ale nedařilo se vyloženě jen ve finální fázi...

Myslím, že mohu mluvit i za ostatní kluky, Spengler Cup jsme neřešili, extraliga je o něčem jiném. V Brně jsme měli šance, mohli jsme klidně vyhrát. Nehledal bych ale souvislost se Spengler Cupem. Dnes jsme neměli trochu víc štěstí, proto jsme nedávali góly.

Hned v první minutě zápasu jsi byl v úniku a mohl poslat Oceláře do vedení. Podobnou šanci jsi nevyužil ani během turnaje v Davosu. Co bylo tentokrát špatně?

Je fakt, že ve Švýcarsku jsem měl taky možnost ke skórování z nájezdu. Tehdy jsem střílel mezi betony, dnes jsem si věřil na dlouhou kličku. Co k tomu říct - stačilo dát puk přes beton, gólman mi to vykopl špičkou brusle.

Zdálo se, že domácí hráči dnes častokrát hrozili z brejkových situací, mnohdy chodili do přečíslení dva na jednoho...

To je pravda. Dnes jsme špatně drželi modrou čáru, proto se domácí dostávali do brejkových příležitostí. Šimon ale většinou tyhle nájezdy zastavil, což je super. V neděli doma to musí být v našem podání daleko lepší výkon, hlavně je třeba zvýšit produktivitu. Už musíme pořádně zabrat a znovu vyhrát!