Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Chceme ukázat kvalitní hru a postoupit, tvrdí Martin Adamský

12.12.2017 · Martin Stebel
G ä v l e: Tepová frekvence stoupá, teď už jde opravdu do tuhého. Dvanáctý den měsíce prosince bude mít pro Oceláře historický význam. V odvetném střetnutí čtvrtfinále Champions Hockey League proti Brynäs budou hájit dvoubrankový náskok z prvního měření sil. "Těšíme se, je to většinou trochu jiný hokej, než jaký se hraje u nás v Česku," říká Martin Adamský, který díky dosavadní bilanci 4+4 oblékne dres TOP SCORER.

Před vámi je odvetné utkání čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů. Je už cítit zvýšený adrenalin?

Je to důležitý zápas nejen pro náš tým, ale myslím si, že i pro celý Třinec a okolí. Těšíme se, je to většinou trochu jiný hokej, než jaký se hraje u nás v Česku. Může to být zlomový okamžik celé sezony. Chceme postoupit a dostat se do nejlepší evropské čtyřky.

Brynäs se v domácí soutěži mimořádně daří. Váš rival vyhrál posledních šest zápasů, poslední dva duely po výsledcích 6:1, 6:0...

Nejsem takový fanoušek, abych sledoval výsledky soupeře. Upřímně řečeno, je mi to úplně jedno. Rozhodne se až v úterý večer na ledě, výsledky Brynäs nás vůbec nestraší. Před zápasem u nás měli myslím taky hezkou sérii, ale každý zápas je jiný. Strašákem pro ně může být fakt, že najednou se proti nim postaví trochu jiný tým, než jaký potkávají ve švédské lize.

V odvětě nemůžete počítat s Martinem Růžičkou a Milanem Douderou, kteří budou plnit reprezentační povinnosti. Budou to citelné ztráty?

Určité oslabení to může být, ale myslím si, že máme dostatečně zkušený tým, abychom tady udělali slušný výsledek. Martin a Milan mají své přednosti, ale na jejich absence se nemůžeme vymlouvat. I bez těch dvou musíme ukázat kvalitní hru a udělat dobrý výsledek.Některé české týmy nepřistupují k Lize mistrů zcela seriózně. Tohle ovšem není případ Ocelářů...

Tuhle soutěž už hrajeme několik let a pokaždé je tady cítit, že Ligu mistru bereme naprosto vážně. Někdy se nedaří, ale letos máme opravdu dobře našlápnuto. Je určitě dobrou vizitkou Ocelářů, že tuhle soutěž berou prestižně a není to jen vyplnění volného programu. Je to obrovské zpestření. Jde o to, že mezinárodní hokej je opravdu o něčem jiném, než co nabízí česká extraliga.

Může být výhodou, že jste měli v neděli extraligové volno a ušetřili tak trochu sil před důležitou bitvou na evropské scéně?

Měli jsme v pátek docela náročný zápas v Jihlavě, soupeř byl hodně urputný. Sobota byla volná, ale v neděli už byl normální trénink, v pondělí jsme si vyzkoušeli led ve Švédsku a v úterý jdeme na věc. Jestli je jeden den volna výhoda či nevýhoda, to se teprve uvidí.

Do utkání nastoupíš s dresem "Top Scorer". Dá se proto předpokládat, že si tě domácí obránci budou více všímat...

Přiznám se, že statistiky moc nesleduji, ale řekli mi, že budu mít tento dres. Jestli to bude výhoda či nevýhoda, to nedokážu posoudit. Budu hrát stále svou hru a musím věřit, že to přinese úspěch.

Taky v Gävle můžete počítat s velkou podporou svých fanoušků, kterých bude okolo stovky. To je příjemné zjištění, že?

Libí se mi, že někdy bývá lepší atmosféra při venkovních zápasech, než jakou máme doma. Jsem rád, že i tentokrát s námi fanoušci cestují a budou pořádně slyšet. Snad je potěšíme.


Stanovisko HC Oceláři Třinec k neúčasti Milana Doudery a Martina Růžičky na dnešním utkání Champions Hockey League:

Martin Růžička a Milan Doudera jsou hráči, kteří toho pro Oceláře odvedli v minulosti velmi mnoho. A i když je pro nás postup do semifinále Ligy mistrů nesmírně důležitý, rozhodli jsme se jejich uvolněním pro potřeby reprezentace oba odměnit za dlouholeté služby v našem klubu. Uvědomujeme si totiž, že moskevský Channel One Cup je posledním reprezentačním turnajem před olympijskými hrami v Pchjongčchangu. Vnímáme, že pokud se turnaj v Rusku Martinovi anebo Milanovi - či dokonce oběma dvěma - povede, je to jejich životní šance zahrát si pod pěti olympijskými kruhy, což je největší odměna pro každého hokejistu, jaké se mu může v dresu národního týmu dostat.

Na Channel One Cupu sehraje reprezentace jen tři utkání. To je poměrně krátký zápasový úsek, aby oba naši hráči přesvědčili trenéra národního týmu Jandače, že jsou schopni obstát v reprezentační konfrontaci a na olympiádu mají. Nechtěli jsme jim tento prostor snižovat ještě tím, že bychom je naším úterním utkáním v Gävle připravili o jeden duel v reprezentaci.