Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chceme hrát náš hokej a moc nefaulovat, říká Erik Hrňa před čtvrtfinále s Brnem

17.03.2021 · Martin Stebel
Čtvrtfinálovým oponentem třineckých Ocelářů je od úterního večera tým brněnské Komety. Pokud bychom měli z ocelářského kádru ukázat na hráče, kterému se letos proti mužstvu Libora Zábranského daří, volba by mohla padnout na ERIKA HRŇU. Ten v základní části proti Brnu skóroval hned třikrát, z čehož dvě trefy na ledě soupeře byly dokonce vítězné.

Eriku, na nohou máš nové brusle. Je to nějaká tajná zbraň před začátkem vyřazovacích bojů?

Měním brusle vždy, když ty staré vyměknou. Chvíli jsem na ně musel čekat. Ještě se budu rozhodovat, jestli v nich půjdu na led, protože je to trošku změna. Většinou mívám tak dvoje až troje na jednu sezonu. Ty nové jsou tvrdší, na ledě se v nich trochu jinak hýbe. Uvidíme, jestli je během tréninku stihnu před sobotním zápasem pořádně rozhýbat.

Jaká byla tvoje reakce na čtvrtfinálového soupeře? Letos jste Brno dokázali čtyřikrát porazit...

V sezoně jsme sice Brno čtyřikrát porazili, ale play off je opravdu jiná soutěž. Musíme se na Kometu připravit stejně kvalitně, jak tomu bylo v základní části. Je třeba předvádět náš hokej, hrát důrazně, pokud možno nechodit na trestnou, protože Brno má výborné přesilovky. Teď jim to sice trochu vázlo, ale klidně se znovu mohou rozjet.

Brnu jsi letos nasázel tři góly, dva z toho byly vítězné. Dá se proto říct, že to je oblíbený soupeř?

To bych neřekl, těžko si vybírat. Ale doufám, že se mi na ně bude dařit i teď ve čtvrtfinále.

Ukázaly vám Vítkovice alespoň částečně směr, co by mohlo na Jihomoravany platit?

Díváme se na to, začínáme sledovat videa a na hru Brna se zaměříme. Rozebereme si ji a budeme připraveni. Je jedno, proti komu jdeme, důležité bude, jak se k tomu postavíme my. Bude důležité uhlídat jejich přesilovky a první lajnu, která jim zařídila hodně bodů. Ale není to jen o jedné lajně.

Proti Vítkovicím byl na ledě hodně cítit Daniel Rákos, kterého pamatuješ ze společného působení u Ocelářů. Bude znovu nepříjemný?

Dan to umí velice dobře. Známe se, víme, jak tu hrával. Je to klasika. Nesmíme se nechat vyprovokovat. "Bambus" rád chodí ke gólmanovi hodně blízko a snaží se obráncům hodně znepříjemnit hru. Je dotěrný, ale když nám do gólmana nebude najíždět, ať si tam stojí. Ale brankáře si chránit budeme.

Některé plány může zhatit covid, třeba Vítkovice kvůli tomu neměly k dispozici dva důležité hráče. Jste na tyto komplikace připravení?

Naštěstí je všechno zavřené, takže nemáme možnost někam chodit. Play off je ale stejně tak náročné, že každý bude ve volné chvilce rád doma s rodinou. Věřím, že se nám to vyhne.

V sezoně jsi občas podle zápasového protokolu působil jako třináctý útočník a chodil na led někdy až v přesilovkách. Jak ses na tuto roli adaptoval?

Někdy to je těžší. Když jsem na střídačce studený, tak není lehké pak skočit rovnou do přesilovky. Přijde mi, že mi pak chybí vždycky ten krok, schází ta lehkost. Jak nás trenér protáčí, tak to není problém. Přesilovky jsou o pohybu, když ho budeme mít, tak budeme mít i přesilovky. Doufám, že se nám je pak bude dařit i dobře zahrát, protože přesilovky často rozhodují.

V základní části se ti povedlo skórovat čtrnáctkrát, jsi letos třetím nejlepším střelcem týmu. Piloval jsi střelbu také nyní v pauze?

Na každém tréninku ji piluji, po tréninku zůstáváme a střílíme, abychom trefovali bránu. Musím zaklepat, docela to padá tam, kde chci, ale zápasy jsou o něčem jiném. Doufám, že to bude padat i v nich.

S týmem už trénuje kapitán Petr Vrána. Určitě je výborná zpráva, že vám bude pro rozhodující část sezony znovu k dispozici...

Je super, že je zpátky. Péťa je výborný na buly, je to hodně bojovný hráč. V první lajně toho hodně odedře, udělá tak prostor pro Martina i Matěje. Už hraje nějakou dobu a těch zkušeností má strašně moc. Chodí i na oslabení, může hrát prakticky v jakékoliv situaci a my jsme vždycky rádi, že ho máme.

Foto: Lukáš Filipec, Vít Golda

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec