Byli jsme trochu bezradní, mrzí debutanta Pavla Kantora

01.02.2019 · Martin Stebel
Na tento zápas by Oceláři zřejmě chtěli velice rychle zapomenout. V Olomouci sice vedli 2:1, ale domácí kolektiv zásluhou obrovské aktivity skóre otočil a v konečném zúčtování získal všechny body. Premiérové vystoupení v třineckém dresu absolvoval PAVEL KANTOR, kterému nescházela kritická sebereflexe.

Duel na Hané se Ocelářům nepovedl. Kde hledat příčiny?

Prohráli jsme, dostal jsem pět gólů, je to škoda. Samozřejmě jsem si to představoval jinak, ale nezbývá, než na to zapomenout a jít dál. Jestli jsem toho mohl chytit víc? Těžko říct, dvakrát tam byla teč vlastního obránce, měli dva nájezdy, ale moc jsem toho nepochytal, to je pravda. Ten třetí gól jsme dostali chvíli před koncem druhé třetiny, ale stále to bylo hratelné, jenže Olomouc pak v poslední třetině zavřela střední pásmo, opravdu moc dobře bránila. Ani si nevybavuji, že bychom tam měli nějakou velkou šanci. Jen jsme nahazovali puky, oni nám to zase vyhazovali zpátky, byli jsme trochu bezradní.

Tvoje hostování se "upeklo" docela rychle. Kolik jsi toho s Oceláři stačil natrénovat?

Moc ne. Jen jeden trénink a dnes ráno rozbruslení. Asi devět dní jsem pořádně nebyl na ledě, takže jsem se ani necítil fyzicky moc dobře, ale na to se nechci vymlouvat.

Překvapila tě tak rychlá nominace do soutěžního utkání?

Trenéři si mě ráno zavolali, že se rozhodnou na základě toho, jak budu vypadat na rozbruslení. Asi jsem se jim líbil, tak mě tam dnes poslali. V samotném zápase jsem se jim už líbil asi méně.

Prakticky každý rok jsi v jiném klubu. Už by to možná chtělo se někde usadit na delší čas, ne?

Souhlasím, ale je to trochu složitější z pohledu systému cenových tabulek. Třeba v Litvínově měli zájem na tom, abych zůstal, jenže nebyli schopni zaplatit tabulkovou cenu. Tohle český hokej bohužel dost brzdí.

Dnes jsi měl na hlavě ještě mladoboleslavskou masku. Chystá se nějaká s třineckým motivem? V Hradci jsi kdysi měl na helmě frontmana kapely Doga "Izziho". Ten má k Ocelářům i díky klubové hymně vřelý vztah...

Novou helmu by to chtělo, jenže výroba trvá docela dlouho. Je fakt, že ta zelená k tomu moc nejde, zkusíme to aspoň částečně překrýt. Vím, že Izzi a Doga Ocelářům fandí. Šimon říkal, že ho taky zná, že za ním musíme někdy zajít, až bude volnější program.

FOTO: ČTK

Odehrané v 17:00 | Muži