Venkovní dvojzápas, v pátek hrajeme v Olomouci

31.01.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři se po dvou domácích duelech o víkendu dvakrát představí na kluzištích soupeřů. Páteční souboj hráči s drakem na prsou absolvují na ledě Olomouce, kde naposledy Slezané zvítězili 6:3. Duel startuje v osmnáct hodin, přidají Třinečtí do sbírky další tři body?

HC Olomouc

Olomoučtí do závěrečně čtvrtiny extraligy vstoupili z osmého místa, když v dosavadním průběhu získali šedesát jedna bodů. Kohouti tak budou v posledních kolech bojovat o postup do předkola play off, na jedenáctý Zlín aktuálně Hanáci mají náskok osmi bodů. Svěřencům trenéra Jana Tomajka se ale v posledním kole nevedlo, Olomouc prohrála na ledě Karlových Varů. „Zápas moc krásy nepobral, spíše to byl urputný boj. Ve třetí třetině jsme si vytvořili několik gólových šancí, víc nám ale domácí svou hrou nedovolili. Bylo tam mnoho tečovaných a vyražených střel, takže se puk na Novotného ani nedostal. Filip chytal výborně, to musím uznat. Karlovarská aréna je pro nás zakletá, ve dvou zápasech jsme nedali ani gól,“ hodnotil duel asistent trenéra Zdeněk Moták.

Produktivitě olomouckého celku vévodí Zbyněk Irgl. Osmatřicetiletý útočník naskočil do třiatřiceti duelů, v nichž zaznamenal dvacet pět bodů (17+8). Nad dvacetibodovou hranici se dostal ještě Jan Knotek (9+12). V defenzívě se Olomoučtí nejvíce mohou spolehnout na Jakuba Galvase, který posbíral čtrnáct kanadských bodů, s pěti plusovými body pak mladý obránce je druhý za Irglem. Brankoviště je doménou Branislava Konráda. Slovenský brankář odchytal sedmadvacet klání s úspěšností nad 91%. Konrád průměrně inkasuje 2,34 branky na zápas a zaznamenal jedno čisté konto a dvě gólové přihrávky.

Poslední zápas Olomouce

29. ledna 2019: HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 2:0 (1:0, 1:0, 0:0).
Branky a nahrávky: 4. O. Beránek (R. Vlach), 34. Balán (T. Mikúš, J. Černý).
Sestava Olomouce v posledním zápase: Lukáš – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Rutar – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – Handl, V. Tomeček.

Z kabiny Ocelářů

Slezané v posledním domácím utkání před třetí reprezentační přestávkou těsně zdolali Zlín a spolu s Libercem odskočili na čele extraligové tabulky. Hráči s drakem na prsou mají po čtyřiceti odehraných duelech na kontě osmasedmdesát bodů, na třetí Hradec přitom mají šestibodový náskok. Svěřence trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky o víkendu čekají dva venkovní duely, Oceláři se nejprve v pátek představí v Olomouci, v neděli se pak vydají na nejdelší cestu do Karlových Varů.

”Bylo to takové play off utkání na málo branek. Moc mě mrzí, že jsme v první třetině, kdy jsme byli o hodně aktivnější, nedali více branek. Pak by to byl klidnější duel. Šancí tam bylo hodně, bohužel jsme v zakončení měli malinko smůly, a to pak poznamenalo zbytek utkání,“ hodnotil rekordman Jiří Polanský poslední zápas se Zlínem. „Jsem strašně rád za kluky, že to ubránili. Doufám, že jsme se vrátili do módu, kdy nebudeme dostávat moc gólů a budeme takové bojovné zápasy vyhrávat,“ věří třinecká ikona.

Poslední zápas Ocelářů

30. ledna 2019: HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0).
Branky a nahrávky: 7. Polanský (Gernát, M. Kovařčík), 23. Hrňa (Martin Růžička, P. Vrána) – 14. Gazda (Herman, Honejsek)
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Roth, M. Doudera, Matyáš, Gernát, Galviņš, D. Musil. – Hrňa, Marcinko, Werek – Martin Růžička, P. Vrána, Dravecký – O. Kovařčík, Polanský, M. Kovařčík – Svačina, Hladonik, Chmielewski.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné měření sil proběhlo tři dny před Vánoci. Oceláři ve WERK ARENĚ přivítali Olomouc, hráči s drakem na prsou si na své konto připsali další tři body. Slezané si do čtyřicáté sedmé minuty vypracovali tříbrankový náskok, branky domácích postupně vsítili Vladimír Svačina, Ondřej Kovařčík, Marian Adámek a Vladimír Dravecký.

21. prosince 2018: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Svačina (Krajíček, Gernát), 27. O. Kovařčík (Martin Růžička, Krajíček), 36. Adámek (Martin Růžička, Marcinko), 47. Dravecký (Chmielewski) – 24. Škůrek (Mráz, J. Knotek), 59. Mráz (Skladaný, Laš).

Umístění v tabulce 2. 8.
Bilance v TELH 40 zápasů, 23-3-3-11, skóre 123:87, 78 bodů 41 zápasů, 17-2-6-16, skóre 97:114, 61 bodů
Bilance venku/doma 18 zápasů, 9-1-0-8, skóre 48:39, 29 bodů 18 zápasů, 9-1-2-6, skóre 44:44, 31 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-1-1-3, skóre 33:26, 18 bodů 10 zápasů, 3-0-2-5, skóre 21:34, 11 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 výhra 1 prohra
Lídr bodování Martin Růžička 34 (14+20) Zbyněk Irgl 25 (17+8)
Nejlepší střelec Martin Růžička 14 Zbyněk Irgl 17
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 20 David Ostřížek 14
Nejproduktivnější obránce Lukáš Krajíček 21 (5+16) Jakub Galvas 14 (3+11)
Nejtrestanější hráč Tomáš Marcinko 79 Jiří Ondrušek 52
Nejlepší v +/- Guntis Galviņš +14 Zbyněk Irgl +10
Vítězné góly Ethan Werek, Martin Růžička, Vladimír Dravecký, Erik Hrňa všichni 3 Zbyněk Irgl 3
Góly v přesilovce Ethan Werek, Martin Růžička oba 5 Zbyněk Irgl, Jan Knotek, Aleš Jergl všichni 5
Body v přesilovce Martin Růžička 15 (5+10) Jan Knotek 10 (5+5)
Góly v oslabení Roberts Bukarts, Martin Adamský, Erik Hrňa všichni 1 Jan Knotek 2
Nejvíc gólů v nájezdech Roberts Bukarts 50 % (2 proměněné ze 4) Jan Knotek 60 % (3 proměněné z 5)
Nejvíce střel na branku Aron Chmielewski 91 Zbyněk Irgl 105
Nejvíce času na ledě Lukáš Krajíček 21:58 Jakub Galvas 20:56
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 22,22 % / 36 / 2. 16,46 % / 26 / 7.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 84,72 % / 3 / 5. 80,25 % / 3 / 11.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 465 / 5. 445 / 3.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 949 / 2. 769 / 9.