Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Byl to z naší strany až příliš bezstarostný hokej, tvrdí Daniel Seman

02.10.2011 · Martin Stebel
Druhé víkendové utkání Oceláři nezvládli. Kladenským Rytířům podlehli po nevýrazném výkonu 1:4. Po zdravotních patáliích se do sestavy Třince vrátil Daniel Seman. Dvaatřicetiletý zadák patřil k nejaktivnějším hráčům domácího celku. K mikrofonu jsme si pozvali i střelce jediné trefy červenobílých - Roba Davisona.

Dane, jak si osobně vysvětluješ kontrastní víkend? V pátek relativně pohodová výhra se Slavii a v neděli selhání s Kladnem...

Těžko říct. Možná tam v naších hlavách bylo trošku podcenění soupeře. Ale na druhou stranu už před zápasem jsme si říkali, že Kladno je úplně jiný tým než kdysi. Mají opravdu solidní kádr. Náš výkon to ale nemůže omluvit. Chvílemi jsme hráli hodně bezstarostný hokej. Nechali jsme se přetlačit v předbrankovém prostoru. Byl to špatný zápas.

Jak už jsi avizoval, Středočeši obměnili kádr a letos jsou nepříjemní. Překvapili vás svým projevem?

Mají dobře složený tým. V sestavě tam jsou mladí kluci, kteří mají své kvality, plus několik zkušenějších borců. Na tohle se ale nemůžeme ohlížet. Nesplnili jsme, co bylo řečeno na předzápasové poradě.

Kde tedy byl třinecký problém?

Náš problém je asi v hlavách. Natrénováno máme slušně, hokej jsme taky nezapomněli hrát. Musíme se plně koncentrovat na každého soupeře. Je jedno, zda hrajeme se Slavii či Kladnem. Liga je vyrovnaná, všechny mančafty mají kvalitu. Kladno dnes dokázalo, že jejich povedený vstup do sezony nebyl náhodný.

Poslední dva zápasy jste dokázali soupeře přestřílet v závěrečné třetině. Byla to inspirace i pro dnešní duel?

Je pravdou, že už několikrát jsme takto špatně rozehrané zápasy dokázali otočit, ale nemůžeme čekat, že se to bude dařit donekonečna. Nějaký tlak jsme měli i v přesilovkách, kdy jsme byli aktivní, ale když už se k nám puk odrazil do výhodné pozice, tak gólu zabránil bek soupeře, jak tomu bylo při velké šanci Rosti Marosze. Nebyl tam z naší strany potřebný důraz a chybělo asi i trošku štěstí.

V posledních zápasech jsi absentoval. Už jsi po zdravotní stránce zcela fit?

V Budějovicích jsem utrpěl otřes mozku. Už se cítím stoprocentně zdravý. Pokud bych se necítil plně fit, do zápasu bych určitě nenastoupil.

Rob Davison: Puk na památku mi dovezl Radek Bonk


Kanadský obránce se prezentoval kontaktní brankou na 1:2, ale po zápase nemohl cítit stoprocentní satisfakci. V presscentru působil robustní defenzor nejprve poněkud plachým dojmem. Před hlouček českých žurnalistů totiž vstoupil vůbec poprvé.


Gratulace ke gólu. Jaké pocity převládají po premiérové trefě v české soutěži?

Je škoda, že jsme nevyhráli, ale takový je život. Moje branka mě pochopitelně moc potěšila. Jsem sváteční střelec, proto jsem rád za každý gól. Je to vždy velmi hezký a hřejivý pocit, když se někde podaří skórovat poprvé.

Podle tradice si autor první branky v novém angažmá nechává na památku kotouč...

Po gólu jsem byl opravdu šťastný a na puk jsem trochu zapomněl. Dovezl mi ho ale potom na střídačku Radek Bonk. Puk si nechám pro mého malého syna až tady dorazí.

U Ocelářů jsi původně byl na měsíčních testech...

Jsem už s Třincem domluvený na roční spolupráci. Jsem tady opravdu šťastný, máme výborný tým a v kabině skvělou partu.

Jak zatím hodnotíš úroveň české ligy? Bylo složité si zvyknout na evropský hokej?

Jsem velmi mile překvapen. Úroveň české ligy je slušná, hodně se tady bruslí, nahrává a střílí. Je tady dost osobních střetů. Asi to nedosahuje kvalit NHL, ale zdejší liga je určitě lepší než AHL, kde jsem hrával. Nic mi tady nechybí, je to fyzicky náročná soutěž. Je to pro mě nová zkušenost a jsem za tu šanci rád.

Zahraniční hráči to ze začátku nemají snadné s aklimatizací na nové prostředí...

Jsem v Třinci opravdu moc spokojený. Oblíbil jsem si místní přírodu, město je obklopeno horami, je tady skutečně hezky. Jsou zde velice vstřícní a přátelští lidé. Nemohu si na nic stěžovat.