Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jeřábek: Vypíšu kabině odměnu, na zápas s Plzní se těším

13.10.2022 · Adam Sušovský
Hokejová Tipsport extraliga o víkendu pokračuje, Oceláře čekají dva domácí zápasy v řadě. Hned ten páteční proti Plzni bude vyloženě speciální pro obránce Jakuba Jeřábka, odchovanec Škodovky proti mateřskému klubu nastoupí poprvé v kariéře.

Plzeň, nebo někdo jiný? 

Když se Jakub Jeřábek vracel z úspěšných angažmá v zahraničí zpátky do České republiky, musel nad tohle otázkou hodně přemýšlet. Odchovanec Škodovky až do letošní sezony doma neoblékal jiný než modrobílý dres. Přesto dal nakonec před sezonou přednost Třinci, v pátek v jeho dresu nastoupí proti svému rodnému městu vůbec poprvé v kariéře. 

"Bude to pro mě speciální zápas, nějaké kluky z Plzně pořád znám. Bude to z mého pohledu hodně zajímavé, těším se na to," říká Jeřábek před pátečním duelem desátého kola Tipsport extraligy, který WERK ARENA hostí v tradiční čas 17:00. 

"Vlastně budu hrát proti Plzni poprvé v kariéře, na žádný jiný zápas si nevzpomínám. Možná bych si vybavil něco v mládežnických reprezentacích, jestli jsme tehdy nějaký přátelák proti klukům z Plzně nehráli," přemýšlí Jeřábek, který o motivaci uspět přesvědčí i třineckou kabinu. "Vypíšu odměnu za vítězství, s tím se počítá," usmívá se jednatřicetiletý bek, který se o Plzni jinak vyjadřuje s velkým respektem a před podpisem víceleté smlouvy u Ocelářů vedl s jejím vedením velmi upřímné rozhovory. 

Oceláři budou o víkendu pokračovat v sérii domácích zápasů, díky které by se rádi posunuli do horní poloviny tabulky. Po domácím vítězství s Litvínovem a následným cenným skalpem silného Davosu v Lize mistrů mají na co navazovat. Následující víkend bude nesmírně zajímavý, kromě duelu s Plzní totiž poprvé v sezoně dojde také na reprízu jarního finále. Extraliga se tak v neděli těší na očekávaný šlágr, do WERK ARENY zavítá Sparta.

"Musíme pořád poctivě pracovat, na tom teď děláme každý trénink. V obou zápasech bude důležitý začátek. Samozřejmě se na zápasy proti Plzni a Spartě těšíme, na druhou stranu v posledních dnech jdou naše zápasy tak rychle za sebou, že ani nevím, jestli nad tím máme čas přemýšlet," říká Jeřábek. 

"Děláme na tom, abychom byli na víkend stoprocentně připraveni a jedeme zápas po zápase. Pevně věřím, že jsme dvěma výhrama v řadě na domácím ledě s něčím začali a budeme v tom pokračovat."