Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

První výhru v play off vystřelil Nestrašil: Byli jsme drzí

19.03.2022 · Patrik Czepiec, Foto: Lukáš Filipec
Postavil se před branku jako přibitý. Puk sledoval ostřížím zrakem a jakmile se před ním zjevil, neváhal. Andrej Nestrašil rozseknul nerozhodné skóre úvodního čtvrtfinále přesilovkovou dorážkou v prostřední třetině. Oceláři se skrz jeho trefu odrazili k výsledku 3:0 a berou úvodní vítězství ve čtvrtfinálové sérii proti Vítkovicím.

Jaké bylo vstoupit po tak dlouhé pauze do čtvrtfinále?

Určitě jsme nečekali lehký zápas. Tým, který porazí Olomouc, musí podávat dobré výkony. Věděli jsme, že nám Vítkovice nedají nic zadarmo. Jsme rádi, že si můžeme připsat první výhru a je třeba si nastavit hlavu na zítřejší zápas.

Překvapily vás něčím Vítkovice?

V této fázi sezony se týmy nemají šanci překvapit. Herní systémy se akorát obměňují, nic víc. Věděli jsme, že Vítkovice budou hrát tvrdě a zodpovědně a budou se bít o každý puk. V tom jsou silné.

Inkasovali jste první gól, ten ale nemohl platit, protože obránce Lukáš Kovář skóroval těsně po siréně. Oddechli jste si?

Myslím si, že jsme všichni věděli, že to po siréně bylo. Musíme se z této situace poučit pro příští zápasy. Místo toho, abychom deset vteřin před koncem třetiny vzali puk do útočného pásma a dohráli ji, ztratili jsme ho. Měli jsme kliku, že soupeři zbývalo deset vteřin, ne dvanáct. 

Vítkovice jste během první třetiny nepustili ke střele. Najeli jste tedy na play off mód?

Přijde mi, že takto hrajeme celou sezonu, kdy jsme byli zodpovědným týmem. Samozřejmě poslední dva měsíce nám přinesly těžkosti, jelikož od Channel One Cupu nám neustále chyběli hráči - viróza, covid, olympiáda... v Třinci se promíchalo spoustu kluků, ale hokej se neměnil. Naopak mi přišlo, že jsme byli v prvním čtvrtfinále směrem dopředu o malinko více drzí než běžně. 

Pochvalu určitě zaslouží brankář Ondřej Kacetl. Těžký zákrok měl proti nešťastné teči Tomáše Kundrátka, pak vychytal i Bittena a další střelce. Jak jsi to vnímal ze své pozice?

Podal super výkon. Je samozřejmé, že za naším týmem se chytá těžce. Gólmani jsou vždy radši, když na ně jde 30 střel. U nás taková porce není, brankář musí být neustále připravený. Klobouk dolů před Kacetlem, rozhodně mu nezávidím. I když Vítkovice neměly moc střel, když už se k něčemu dostaly, byly to velké šance, které brankář pochytal. 

Díky tvé brance jste se v početní převaze dostali do vedení, které jste pak udrželi. Co by jsi k tomu řekl?

Že jsme za využitou přesilovku rádi. A taky je pro nás důležité, že jsme byli pouze dvakrát vyloučení. V základní části emoce hrály svou roli a občas jsme se nechali zbytečně vylučovat. Musím zaklepat, že nám přesilovka šlape celou sezonu. Snad nám to bude lepit dál.

Vnímal jsi to tak, že hráči Vítkovic po pěti náročných zápasech tahaly nohy?

To se těžko hodnotí. Neměli samozřejmě lehkou sérii, na druhou stranu ani po našem dlouhém volnu se nehrálo snadno, takže záleží na perspektivě. Každopádně oba týmy jsou zkušené a je jim jedno, jestli hrály pět zápasů nebo ne. Možná je nevýhodou Vítkovic to, že jim chybí pár hráčů, ale většinou jde o dlouhodobější zranění. 

Jak se ti hrálo před téměř plným hledištěm?

Fantazie! Hokej bez lidí je hrozná nuda. Člověk v zápase sice vždycky nechá všechno, ale když lidi jsou, nastane skvělá atmosféra, přijede se podívat rodina. To se nedá srovnávat. Jsme zvyklí, že se hokej hraje pro lidi, takže bez nich to není ono. 

×
Odehrané v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno