Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tomáš Marcinko: Hrajeme jako tým a pořád chceme být ještě lepší

27.10.2021 · Šárka Kolková
Oceláři mají za sebou třízápasový venkovní trip, domů se vrací s devíti body. Vyhráli totiž i v Litívnově, přesvědčivě 5:2. Utkání hodnotí Tomáš Marcinko.

Čtvrtá venkovní výhra v řadě, kde se ve vás vzalo tolik síly poté nedělním těžkém zápase v Plzni?

Výhry tady v Litvínově si ceníme stejně jako těch ostatních. Musím se přiznat, že jsme tady nebyli spokojení s první a druhou třetinou. V té třetí už  jsme to zlomili. Kde se bere ta síla? Všichni pracujeme nadoraz. Když jeden udělá chybu, druhý se ji snaží napravit. Brankáři chytají skvěle. Hrajeme jako tým a o to vždy jde. Když maximálně dřete, máte velkou šanci, abyste body získali.

Platí to, že stále fungují vaše zbraně, tedy úspěšné přesilovky a kvalitní obrana?

To vám nemůžu potvrdit, ale jsou to prvky hry, které když vám jdou a pracujete na nich, dokážete je využít a tím se zvýší šance na úspěch v zápase. Neustále se na tom snažíme pracovat a zdokonalovat, protože nikdy nejste tak dobří, abyste nemohli být ještě lepší.

Čím to je, že vám početní výhody fungují a rozhodují utkání? 

Pracujeme na tom. Když dostaneme jednu početní výhodu nebo víc, snažíme se ji vždy využít. Neřešíme, jestli nám jdou nebo nejdou přesilovky. Jednoduše, je nás tam o jednoho víc, měli bychom ji využít. Máme videorozbory, analýzy a podobné věci, které k tomu patří. Práci na tréninku chceme přenést i do zápasu. 

Váš tým je hodně obětavý. Ty sám jsi taky nejdnu střelu zblokoval. Jak se stavíte k těmto nelehkým situacím?

Je to součást hry. Kdokoliv tam je, snaží se zblokovat střelu, aby neprošla k brankáři nebo do brankoviště, kde ty góly padají. Viděli jsme a přesvědčili jsme se, že hráči Litvínova tam střely a šance dávali. Vždy, kdo je na té dráze, nebo se může dostat do cesty střely, snaží se blokovat. O tom je tým, o tom je bojovnost. Tohle patří k naší hře.

První vzájemný duel jste zlomili díky přesilovým hrám a teď jste také uspěli díky početním výhodám. Hrají se početní výhody proti Litvínovu dobře?

Nejprve musíme power play získat. Musíme být aktivní na puku a donutit soupeře udělat faul, tím to začíná. Když už ji máte, snažíte se ji proměnit. Trénujeme je a vylepšujeme. Jak už jsem říkal, když dáte gól, je třeba se i nadále zlepšovat. Nikdy s tím nejsme úplně spokojení. Ne vždy gól padne, ale snažíme se s tím něco vymyslet, ale ne moc, abychom měli největší šanci skórovat. My si jich vážíme, ale nesoustředíme se na to, jestli nám přesilovky fungují nebo ne. Vždy je nový zápas a nový soupeř. Na minulost se už nedíváme.

Vyhráli jste počtvrté za sebou venku, popáté celkem a ve všech utkáních vyyjma druhého kola v Plzni jste bodovali. Musí se to hodnotit moc hezky, že?

Abych byl upřímný, je to minulost. Nechceme vypadat neskromně a vážíme si toho, ale je to už za námi. Jdeme dál. Každý nejbližší zápas je nejdůležitější. Vím, že je to klišé, ale takhle fungujeme. My se za to neskrýváme. Jak už jsem říkal, nikdy nebudete tak dobrý, abyste mohl být ještě lepší. Věřím, že tohle potvrdíme i v dalším zápase. Máme den na odpočinek a následně se připravovat na další duel. Doufám, že navážeme na výkony, které jsme doposud předvedli a budeme ještě lepší.