Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marian Adámek přestoupil do manželství

16.10.2020 · Lubomír Černek
Marián Adámek je od letošního léta ženatý. Svatba se ale neobešla bez improvizace, kterou obránce Ocelářů prokázal také u žádosti o ruku. Oslava se tak konala ve Staříči na zahradě rodičů jeho partnerky Andrey a oba novomanželé zářili štěstím, že se nenaplnil černý scénář odkladu.

„Svatbu jsme přestali ve třetím a čtvrtém měsíci řešit a plánovat, když nastal v republice nouzový stav. Měla se konat v Polsku a hranice byly v té době uzavřené. Hrozilo, že ji odložíme o rok. Přítelkyně to nesla těžce, těšila se a já také. Jakmile se proto začala opatření uvolňovat, zvažovali jsme, za jakých okolností, by se dala uspořádat. Nechtěli jsme se smířit s tím, že bychom měli čekat další rok,“ popisoval Adámek.

A tak přišla Andrea se svou mamkou s nápadem, aby se veselka konala na jejich zahradě ve Staříči. „Nadchlo mě to, samozřejmě jsem souhlasil. Termín jsme nechali stejný (27. června). Obřad proběhl v kostele ve Staříči, po kterém jsme se přemístili na hostinu. Pořídili jsme párty stany a zahradu mají velkou, bez problémů se tam vešlo všech sto lidí,“ pokračoval. Mezi hosty nechyběli ani hokejisté. „Ondra Kovařčík mi dokonce dělal řidiče. Bydlíme v Třinci ve stejném vchodě, tak mě ráno nabral a jeli jsme k mým rodičům do Těšína na snídani,“ rozesmál se. „Z hokejistů dorazili Haman, Jašek, Cienciala, Husák, Matyáš, Stránský a Daneček. Nechyběli ani oba Kovařčíci. Jsem rád, že všichni přišli,“ dodal.

Svědčil mu bratranec Marek Grycz, český reprezentant v moderním pětiboji. „Vyrůstali jsme spolu, jsme si blízcí. Máme i podobné záliby, jsme naladěni na jednu vlnu a průběh svatby ukázal, že jsem si vybral skvěle. Měl úžasný proslov, všechno zvládal na jedničku. Lepšího svědka jsem si nemohl přát,“ vysvětlil. Dodržovali i svatební tradice. „Uklízel jsem střepy z rozbitého talíře, přenesl ženu přes práh. Speciálním úkolem bylo, že jsem hrál proti tchánovi Stiga hokej. Zpočátku jen se třemi hráči, ale postupně mi je přidávali,“ rozesmál se Adámek. „Měli připravené i hry, o hudbu se staral DJ. Všechno vyšlo perfektně, bez vládních omezení a přálo nám i počasí. I když mokří jsme byli, naskákali jsme do bazénu. Udělali jsme si prostě svatbu podle sebe a nemohla být lepší.“

A kde skončila svatební kytice? „Chytila ji známá ze strany nevěsty, přítelkyně jejího bratrance. Přítelkyně hokejistů se schovávaly,“ řekl pobaveně.
Marián a Andrea Adámkovi vyrazili po svatbě na líbánky na Makarskou riviéru. V Chorvatsku se loni i zasnoubili.„Po titulu jsme tam v létě trávili dovolenou a rozhodl jsem se, že ji požádám o ruku. Představoval jsem si, že před ní kleknu na pláži, měl jsem to promyšlené. Ale nakonec jsem improvizoval. Seděli jsme na balkoně, když se najednou spustil ohňostroj. Slavili tam den města, atmosféra mi přišla romantická, tak jsem využil situace. Přítelkyni jsem překvapil. Zabodoval jsem,“ pousmál se.

Z mladší části aktuální kabiny Ocelářů byl v té chvíli ve 21 letech prvním, kdo do toho, jak se říká, chtěl praštit. „Dítě jsme nečekali. Nemusel jsem se ženit, ale chtěl jsem. Vzali jsme se z lásky. Nebyl důvod otálet, za tři roky jsem si ověřil, že je pro mě ta pravá,“ podotkl Marián Adámek.