Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tomáš Marcinko: Věřím, že tým bude minimálně tak silný, jako předešlé roky

21.07.2020 · Martin Stebel
V třineckém extraligovém kolektivu bude v září zahajovat čtvrtou sezonu a také letos na něj bude tým zpod Javorového hodně spoléhat. Předchozí ročník, ve kterém Oceláři toužili obhájit mistrovský titul, nekompromisním způsobem ukončila celosvětová pandemie koronaviru. "Mrzelo nás, že sezona skončila předčasně, ale každý měl najednou více času pro rodinu," řekl po úvodním tréninku na ledě TOMÁŠ MARCINKO.

Jaké to bylo, vyrovnat se s předčasným koncem minulé sezony?

Život před nás postavil takovou situaci, bylo zapotřebí se k tomu postavit zodpovědně. Byl v tom namočený celý svět. Nebylo to jen o tom, že jsme museli ukončit sezonu. Museli jsme změnit svůj denní režim, každý si přál, aby nakažených osob bylo co nejméně. Je dobře, že život se pomalu vrací do nějakého normálu.

V období vrcholící pandemie jsi byl na Slovensku?

Ano, po vypuknutí koronaviru jsem hned odjel domů. První týdny byly asi pro každého úplně nové. Omezil jsem pohyb i s ohledem na okolí a rodinu. Různá omezení u nás platila také ve veřejných prostorech, obchodech atd. Bylo třeba zachovat chladnou hlavu a vydržet to. Mrzelo nás, že sezona skončila předčasně, ale každý měl najednou čas pro rodinu. Byl prostor pro život, který nemáte během hokejové sezony.

Aktuální situace je stále dosti nejistá...

Věřím, že sezona normálně odstartuje. Stejně tak doufám, že zápasy budou sledovat fanoušci, kterým hokej chybí. Na druhou stranu si plně uvědomuji, že tady jde především o zdraví nás všech a to je absolutní základ.

Určitá média uvedla, že koronavirová situace se bohužel výrazně negativně odrazila také na ekonomické stránce některých slovenských klubů...

Není to úplně nejlepší, ale poslední zprávy zase mluví o tom, že některé kluby se vracejí k normálnímu fungování. Všechno se ale ukáže teprve ve chvíli, kdy odstartuje sezona. Všechno souvisí s ochotou a zájmem sponzorů, podnikatelů, kteří jsou schopni sport financovat. Je třeba si uvědomit, že sport je až na třetím, možná čtvrtém místě důležitosti. Alfou a omegou všeho je zdraví lidí, až potom jsou ostatní věci. Hokej je naše živobytí, je to věc, která nás baví, ale priorita je zdraví.

Co říkáš na změny v kádru Ocelářů?

Děje se to před každou sezonou, každý z nás to vnímá. Na druhou stranu je v Třinci vždy kádr na vysoké úrovni a je radost tu být. Trochu jsme mužstvo omladili, vítáme nové spoluhráče, jsme za ně rádi. Věřím, že tým bude minimálně tak silný, jako předešlé roky.

Netrpělivě vyhlížíte začátek sezony, ale spolu s manželkou jste také v radostném očekávání narození potomka. Jak se na roli otce těšíš?

Těšíme se velmi, už jsme v poslední třetině těhotenství. Je to naše vytoužené děťátko, budeme mít holčičku. Bude to velká životní změna, najednou budeme ve třech. Už se nemůžeme dočkat!

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Verva Litvínov