Vítězná šňůra Ocelářů se utrhla až v Brně

15.10.2013 · Martin Stebel
Nejsme kapela, abychom stále vyhrávali. Tento okřídlený slogan si po úterním střetnutí 11. kola extraligy mohou směle připomenout třinečtí hokejisté. Po pěti výhrách v řadě totiž na ledě brněnské Kajot arény neuspěli po výsledku 3:6. Za záda domácího Marka Čiliaka si našly cestu pouze kotouče z hokejek D. Rákose, M. Adamského a J. Hrabala.
11., úterý 15.10.2013
6:3
Třetiny: 1:1, 4:2, 1:0  Branky a nahrávky: 4. T. Svoboda (Kováčik), 23. Dočekal (J. Hruška, Burian), 28. Němec (Káňa, Kováčik), 32. J. Hruška (Dočekal, Kováčik), 34. Němec (Kuboš, Žižka), 51. Kuboš – 2. Rákos (TS), 22. Adamský (Polanský), 38. Hrabal (Bonk) Rozhodčí: Milan Minář, Alexander Pavlovič – Jaromír Bryška, Ladislav Lučan Vyloučení: 2:5 Využití: 1:1 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3 Diváků: 7200
Čiliak (Trvaj) – M. Hruška, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka (C), Dujsík – Zohorna, Holec, J. Svoboda – T. Svoboda, Němec, Káňa – Dočekal, J. Hruška, Burian – Jenyš, Polodna, Wasserbauer.
Hrubec (od 34 min. Konrád) – Hrabal, Krejčí, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Lojek – Martin Růžička, Bonk (C), Varaďa – Gorškov, Polanský, Adamský – Rákos, Zagrapan, Rufer – Ostřížek, Marek Růžička, Matuš.

Úvod utkání měl pořádné grády. Už ve druhé minutě se totiž řítil sám na branku Rákos, jemuž sice vypíchl puk Žižka, ale zároveň s ním také podrazil třineckého útočníka. Daniel Rákos nařízené trestné střílení proměnil střelou na vyrážečku brankáře Čiliaka a poslal svůj tým do vedení. Kometa ale na vyrovnání nečekala dlouho. O dvě minuty později napřáhl od modré Kováčik. Jeho střela se odrazila od zadního mantinelu k Tomáši Svobodovi, který se trefil z úhlu do poloprázdné brány.

Rychlé vyrovnání Kometě dodalo elánu. Zatímco Třinec se ve své jediné přesilovce v první třetině trápil, Kometa si v početní výhodě dokázala vypracovat dobrou šanci. Střelu Jakuba Svobody sice Hrubec vyrazil, ale k dorážce se ještě dostal Zohorna, jenž však nedokázal z bezprostřední blízkosti beton přehodit. Jihomoravané byli nadále aktivnější. Opět to byl Zohorna, kdo měl velkou šanci, jeho nájezd z pravé strany ale Hrubec dokázal zneškodnit betonem.

Oba týmy si na začátku druhé třetiny zopakovaly scénář z předchozí části. Třinec šel opět rychle do vedení. Čiliak dokázal vytěsnit střelu Polanského. Dobrou myšlenku však měl Martin Adamský, který dorážel zpoza brány a puk odrazil od betonu brněnského gólmana do sítě. Kometa však opět rychle vyrovnala a tentokrát to byla ještě bleskovější odpověď. Za minutu a sedm vteřin vyrovnal svou přesnou střelou švihem Martin Dočekal.

Pak už se ale zápas vyvíjel jinak. Prostřední dvacetiminutovka se hrála ve velkém tempu a šance se vyskytovaly na obou stranách. Třinec měl tři dobré možnosti za sebou. Rákos s Bonkem ale trefili pouze tyč a Adamského vychytal betonem Čiliak. Kometa naopak dokázala své příležitosti proměnit. Poprvé poslal Brno do vedení Vojtěch Němec, který prostřelil svou střelou od modré Hrubce. Jihomoravané se dostali do velké pohody, což dokumentoval i první gól v sezóně Jana Hrušky, jenž se trefil nad rameno brankáře Hrubce. Třineckou zkázu pak dokonal v přesilové hře opět Vojtěch Němec a donutil brankáře Hrubce ke střídání.

Závěrečná třetina ještě mohla slibovat drama. Polanského ale vychytal v 46. minutě Čiliak a v 51. minutě řekla Kometa nadějím Třince alespoň na bod jasné ne. Petr Kuboš vystihl třineckou rozehrávku a z pravého kruhu se trefil přesně a překonal Konráda. Zbytek utkání už si domácí pohlídali, navíc mohli přidat ještě další branky. Skóre už se ale neměnilo.

Vladimír Kýhos (Brno): Bylo klíčové, že jsme vždy dokázali na vedení Třince reagovat. Hráčům musím za přístup poděkovat. Celý týden jsme trénovali přesně to, co hráči ukázali dnes v zápase. Dohrávání soubojů, tlak do brány, z tohoto pohledu to bylo velice vydařené utkání. Klukům musím pogratulovat, přistoupili k tomu zápasu velice zodpovědně.

Jiří Kalous (Třinec): Vstoupili jsme do utkání velice dobře, šli do vedení, bohužel jsme vzápětí inkasovali. Ve druhé části se stalo totéž, každopádně Kometa byla lepším týmem, šla si pro to vítězství. Pokud se ji nedařilo většinou v koncovce, v tomto duelu se dokázala výborně prosadit. Vyhrála zaslouženě.