Třinec zaváhal i ve druhém domácím utkání

21.03.2010 · Tomáš Vacho
Oceláři nedokázali ani na druhý pokus využít výhodu domáciho prostředí. Skvěle hrající soupeř zvítězil jednoznačným výsledkem po jednoznačném průběhu. Naši hokejisté tak jsou blízko vyřazení, o bytí a nebytí se bude rozhodovat ve středu na ledě Východočechů.
ČF4, neděle 21.3.2010
Pardubice
0:5
Třetiny: 0:3, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 8. Zohorna (Sýkora, Pivko), 9. Kolář I. (Starý), 9. Špirko (Somík, Kolář II.), 29. Cetkovský (Kočí, MacKenzie), 60. Píša (Koukal). Vyloučení: 10:13, navíc Platil 5 minut a osobní trest do konce utkání, Malec – Píša, Cetkovský oba 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 3573. Stav série: 1:3.  3573
Duba (8:39 Hamerlík) – Zíb, Hrabal, Cartelli, Seman, Malec, Andersons, Platil, Lojek – Růžička, Bonk, Kohn – Květoň, Peterek, Martynek – Balej, Polanský, Tomas – Pospíšil, Polák, Kanko.
Hašek – Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, MacKenzie – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – Sýkora, Zohorna, Pivko – Cetkovský, Kousal, Rákos – Nahodil.

Ocelářům nevyšel již začátek utkání. Poměrně nudná úvodní sedmiminutovka byla utnuta v čase 7:33, kdy byla k vidění první vážnější šance utkání, která spustila vlnu dalších. Bohužel pro naše barvy je řeč o jedné vlivem promáchnutí neproměněné šanci Polanského v přesilové hře, na kterou hosté ihned odpověděli tvrdým direktem – a to hned trojnásobným. Nejprve potrestal Cartelliho chybu Tomáš Zohorna a chvíli po něm využil závaru Jan Kolář I., což donutilo Třinec vystřídat gólmany již v čase 8:39. A když se k nim přidal Rastislav Špirko, bylo v Třinci hotovo. To vše v časovém rozmezí 56 sekund. Oceláři sice ještě do první sirény vyprodukovali několik poměrně slušných příležitostí, jenže úřadovala organizovaná defenzíva soupeře a samozřejmě také skvělý Dominik Hašek.

Přes tři tisíce dorazivších diváků očekávalo, že se Oceláři pro druhé dějství poučí z chyb a třeba i zmírní nepříznivý vývoj. Ve třiadvacáté minutě je málem vyslyšel Rostislav Martynek, který se tísněn dostal do zakončení, ale neuspěl. Další průběh ale ukázal, že se jednalo výkřik do tmy, protože tempo diktovali znovu Pardubičtí, kteří zhruba v polovině zápasu přidali další, již čtvrtou branku. Jiří Cetkovský totiž šikovně tečoval nahození spoluhráče a nedal Hamerlíkovi šanci. Během dalších okamžiků mohla přijít i pátá branka, kdyby Jakub Nakládal netrefil jen tyč. A když Pineault v dobré pozici nedosáhl na výzvu Špirka, svítil na světelné tabuli stav po dvou třetinách 0:4.

Domácí hráči do poslední dvacetiminutovky nastupovali v nepříjemné pozici, stav zápasu již byl v podstatě rozhodnutý. Boj o vítězství se tak proměnil na boj o vstřelení alespoň čestného úspěchu, bohužel ani toto se Třineckým nepodařilo, ba v závěru ještě inkasovali. Z pokusů Třineckých ještě jmenujme Polanského teč a Květoňovo neúspěšné zakončení ze šestačtyřicáté, respektive sedmapadesáté minuty, více toho ale již Třinec nevymyslel. Tečku a hřebík do třinecké rakve zároveň vykonali Východočeši v posledním možném momentu, Aleše Píši gól od modré čáry je totiž ocejchován časem 59:59.

Zasloužené vítězství mužstva z Perníkova tak završilo úspěšnou třineckou jízdu, Pardubice z Třince odjíždějí se stoprocentním úspěchem na ledě soupeře, což je před nadcházející odvetou v ČEZ Aréně staví do velmi výhodné pozice. Naopak Oceláři si situaci notně zkomplikovali, jediná další prohra v této sérii pro něj znamená konec této sezóny.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
Sobotní utkání, které jsme v prodloužení prohráli, na nás zanechalo stopy. V úvodu to z naší strany nebylo dobré, zatímco Pardubice nastoupily sebevědomě. My jsme se probrali až za stavu 0:3 a začali jsme trošku hrát. Ale Pardubice hrály neskutečně koncentrovaně v obraně a těžko jsme se proti nim prosazovali. Fyzické vydání se hráčů sice bylo velké, ale Pardubice si výsledek pohlídaly.

Jan Votruba (HC Eaton Pardubbice):
Měli jsme výborný vstup do utkání. V deváté minutě jsme vedli 3:0, a to hrozně ovlivnilo celý zápas. Domácí se pak museli tlačit do útoku, my jsme mohli chytře čekat na šanci. Ale všechno se odvíjelo od našeho výborného začátku.