Po tuhém boji dva cenné body z Plzně

29.09.2009 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři zakončili své dvouzápasové venkovní turné výhrou v Plzni. O třetím vítězství v řadě rozhodl vítězným samostatným nájezdem Vojtěch Polák. Výhru v Plzni však můžou Oceláři považovat za bodovou ztrátu, neboť před druhou přestávkou vedli už 3:1 a měli nakročeno k tříbodovému zisku. Katastrofický scénář úvodu třetí části ovšem dovedl zápas do samostatných nájezdů.
10.kolo, úterý 29.9.2009
Plzeň
3:4sn
Zimní stadion Plzeň
Třetiny: 1:2, 0:1, 2:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 14. O´Brien (Bomersback, Vlasák), 42. Vampola (Tvrdík, Scofield), 43. Kubica (Heřman) - 6. Martynek (Květoň, Seman), 15. Kohn (Růžička), 32. Kohn (Lojek, Polanský), rozhodující nájezd Polák. Rozhodčí: Kubeš, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9, navíc Kohn a Seman (oba Třinec) 10 min.. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5316. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3 - 3:4. 5316
Francouz - O´Brien, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Dobrovolný - Bomersback, Kracík, Vlasák, - Scofield, Vampola, Tvrdík - Dvořák, Benda, Adamský - Kubica, Heřman, Matějovský - Stránský.
Duba - Seman, Malec, Zíb, Lojek, Cartelli, Výtisk, Hrabal, Andersons - M. Růžička, Polanský, Kohn - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Hampl, Polák - Kanko, Podešva, Ostřížek.

Do zápasu vstoupili daleko lépe Oceláři, kteří si hned v samotném úvodu vynutili tlak. Z toho pramenila také velmi rychlá branka o kterou se v přesilové hře postaral dorážkou Květoňovy střely Rostislav Martynek - 0:1. Na využití této přesilovky stačilo Třineckým pouhých osm sekund.

Navýšit třinecké vedení mohl již o tři minuty později Podešva. Přečíslení 2 na 1 ale řešil příliš zbrklým zakončením do ramene připraveného gólmana Pavla Francouze.

Oceláři dlouho nepouštěli Plzeň vůbec k ničemu. Západočechům se však přesto podařilo srovnat krok. Ve čtrnácté minutě napřáhl z mezikruží Doug O´Brien a dělovkou k tyči nedal bezmocnému Dubovi šanci - 1:1.

Radost domácím přesto nevydržela dlouho. Stejně krásnou střelou se totiž hned o 43 sekund později prosadil podruhé v sezóně Ladislav Kohn - 1:2. Do šaten si tak Třinec odnášel jednobrankové vedení. Nic na tom nezměnily ani šance Polanského a Kohna z dvacáté minuty.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Třinečtí hráli svou chytrou hru a nadále nepouštěli domácí k vážnějšímu ohrožení Duby. Když navíc Plzeň nevyužila ani dvě, více jak 30 vteřin dlouhé, dvojnásobné přesilovky, prosadil se znovu Třinec. V signalizované výhodě prokázal největší důraz na brankovišti znovu Ladislav Kohn - 1:3.

Plzeňské mohl vrátit do hry o minutu později kapitán Tomáš Vlasák. Duba jeho projektil z levého kruhu ovšem parádním zákrokem eliminoval. Do druhé přestávky si Oceláři odnášeli velmi nadějné vedení 3:1

To se ovšem rozprášilo během úvodních dvou minut třetí třetiny. Nejprve se z bezprostřední blízkosti prosadil Petr Vampola - 2:3, o 22 sekund později vyrovnal stav utkání dorážkou Zdeněk Kubica - 3:3.

Vyrovnání posadilo domácí na koně, Jan Stránský ale své dvě velké šance v padesáté minutě nevyužil. Z náporu hostí se Oceláři vymanili až v závěru zápasu. Nejprve Martynek u pravé tyče neprotlačil puk do brány přes ležícího brankáře, pak kapitán Peterek neproměnil samostatný únik. Neujal se ani velký tlak Polanského řady v poslední minutě třetí třetiny.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm oba týmy nevyužily minutovou přesilovku 4 na 3. O osudu zápasu tedy rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich byli Duba i střelci Polák s Peterkem stoprocentní. Bonusový bod tak spravedlivě putuje pod Javorový.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
"Po vydařeném utkání se Spartou jsme chtěli uspět i v Plzni. Na to předešlé utkání jsme dnes navázali. Podobně jako v Praze se kluci od začátku dobře pohybovali a utkání se pro nás vyvíjelo dobře. To zakolísaní na začátku třetí třetiny nás mrzí. Detailněji se k němu radši nebudu vyjadřovat. Musím kluky pochválit a poděkovat jim, že se po dvou slepených gólech nevzdali a bojovali. V závěru třetí třetiny mužstvo navázalo na výkon z úvodu zápasu a mohli jsme i vyhrát. V prodloužení byly šance na obou stranách. Se ziskem dvou bodů jsme spokojeni."

Milan Razým (Plzeň):
"S bodem nemůžeme být spokojeni, protože jsme potřetí za sebou doma ztratili dva body. Do utkání jsme nevstoupili dobře. Soupeř měl lepší pohyb a čtyřicet minut byl celkově lepší než my. Špatné vstupy do zápasu jsou asi v hlavách hráčů, protože jsme byli na Třinec dobře připraveni. Po druhé třetině jsme udělali změny v sestavě, které se povedly. Mladá lajna s Kubicou a Stránským nás nastartovala a mohli jsme vývoj zápasu zcela obrátit. V závěru jsme nepochopitelně polevili a museli jsme se o výsledek bát. Nakonec to skončilo, jak to skončilo. Penalty nejsou naší silnou stránkou."