Oceláři vezou z Liberce jeden bod

25.10.2011 · Daniel Ježek
Ve druhém utkání, které od sebe dělily pouhé čtyři dny, se proti sobě postavili Oceláři a Bílí Tygři Liberec. Zápas, hraný v rámci dohrávky prvního kola, nakonec vyhráli domácí, kteří, brankou v prodloužení, získali dva body.
1.kolo, úterý 25.10.2011
Liberec
3:2p
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 6. Klimenta (Trončinský), 53. Krejčík (Bartovič, Nedvěd), 61. Nedvěd - 2. Rufer (Orsava), 4. Orsava (Ostřížek, Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:8, navíc Ostřížek (TRI) 10 min OT - Bartovič 10 min OT, Urban (oba LIB) 5 min + DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3967. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Vošvrda (od 4.Pinc) - Čakajík, Hay, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub, Kajínek, Výtisk - Bárta, Dušek, Klimenta, T.Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd.
Hamerlík (od 61.Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Pavlík, Roupec, Cartelli, Hrabal - Peterek, Bonk, Marosz, Polanský, Rufer, Mičulka, Orsava, Ostřížek, Květoň, Adamský, Hrňa, Havel.

V dohrávce prvního kola měli Oceláři Tygrům z Liberce co oplácet. Týden stará porážka z Werk arény se o motivaci postarala a bylo to znát již od prvních sekund utkání. Po první minutě, která přinesla čtyři zakázaná uvolnění, se začal v té druhé hrát hokej a začaly padat i branky. Nejprve zazvonila tyč za zády Hamerlíka po bekhendovém pokusu Kicy, který dorážel střelu od modré.

Zafungovalo ale otřepané nedáš – dostaneš a ihned z protiútoku se hosté radovali z úvodní branky utkání, když důraz v brankovišti předvedl Adam Rufer, který dostrkal puk za záda Vošvrdy. Za stodvacet sekund to už ale bylo o dvě branky, když Oceláři předvedli takřka totožnou situaci, jako u první branky. Střelcem byl tentokrát Jakub Orsava. Druhá branka během několika málo sekund přinutila domácího gólmana Vošvrdu přepustit své místo v brance parťákovi Pincovi.

Jako by Oceláře dvoubrankové vedení ukolébalo a uspokojilo, protože od následujících chvil útočil jen jeden celek, a to domácí. Útočná snaha se Bílým Tygrům vyplatila a dočkali se vyrovnání. Velmi kuriózní branku si připsal Tomáš Klimenta, který tečoval vysoké nahození Trončinského tak, že se puk od ledu odrazil vysoko, přeskočil Hamerlíka a jeho dráha skončila až v síti Třince.

Hokejisté Liberce sahali po vyrovnání. Paradoxně největší šance si vypracovali při vlastním oslabení, když nejprve Nedvěd našel přesnou přihrávkou Urbana, který situaci dva na jednoho vyřešil střelou na Hamerlíkovu vyrážečku, která ovšem byla na svém místě. Za několik okamžiků ujel obraně Třince Vantuch, ale ani on nedokázal svou šanci přetavit v gól.

Do druhé třetiny jako by nastoupila jiná mužstva, než do té první. Z krásného útočného hokeje se vyklubala obrana středního pásma, mnoho nepřesností a také dvouminutových trestů, kterých bylo jen v druhé části hry uděleno sedm. Mírně aktivnějším celkem byl Třinec. Za vážnější zmínku stojí ale jen akce Květoně z konce třetiny, který zblízka nedokázal překonat rozhozeného gólmana Liberce.

V úvodu třetího dějství se opět aktivity chopili domácí hokejisté. Další šanci oslabení měl Urban, kterého našel před brankou neobsazeného Hay, další možnost k vyrovnání měl poté Nedvěd, který jel sám na Hamerlíka, jeho klička do bekhendu si ale díky dobře postavenému betonu třineckého gólmana cestu do branky nenašla.

Domácí se nakonec vyrovnání dočkali a dopomohla jim k tomu osmá přesilovka utkání. Mozkem celé akce byl Petr Nedvěd, který od mantinelu našel Bartoviče, jehož přesný pas podél brankoviště skončil na holi Lukáše Krejčíka, který do poloodkryté branky vstřelil druhý gól utkání. Vrátit hostům vedení mohl Hrňa, který měl nabito v dobré pozici. Mířil ale dlouho a nakonec jeho pokus zlikvidoval Pinc pravým betonem.

V šestapadesáté minutě ujížděl Radek Bonk obraně Liberce a Derner sáhl svým zákrokem mimo pravidla, za tento faul bylo nařízeno trestné střílení. Na něj se do branky Liberce vrátil Tomáš Vošvrda, tento tah se trenéru Kalousovi povedl, protože Bonkovi se ho překonat nepodařilo. Prodloužení začalo šancí Nedvěda, Hamerlík byl ale úspěšnější a navíc do něj následně najel Urban, který byl vyloučen na pět minut za napadení. Hamerlík následně musel z utkání odstoupit a jeho místo tak zaujal Vojtek.

Třinec měl velkou příležitost ukořistit v Tipsport aréně bod navíc. Po vhazování se domácím podařilo vyhodit do středního pásma, kde vyrobil neskutečnou hrubku Zíb, který nezpracoval lehký puk, jenž si pro sebe sebral Petr Nedvěd, který svůj druhý nájezd proměnil a určil tak vítěze zápasu.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Z naší strany to nebylo dobře odehrané utkání. Bylo to uplácané a upracované. Kluci ale makali až do konce a v závěru se k nám přiklonilo štěstí, díky čemuž máme bod navíc.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): Pro nás je špatné, že jsme s Libercem ztratili pět bodů ve dvou odehraných zápasech. V prodloužení udělali zkušení hráči chyby, což nás mrzí. Po průběhu utkání je pro nás bod zklamáním.