Nepovedená druhá třetina stála Oceláře tři body

28.12.2011 · Daniel Ježek
Poslední zápas v roce 2011 hraný na venkovním kluzišti absolvovali Oceláři na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky, kde se postavili Vervě Litvínov. Slezané tahali v utkání za kratší konec, nakonec prohráli poměrem 3:5.
34.kolo, středa 28.12.2011
Litvínov
5:3
Třetiny: 0:0, 4:1, 1:2  Branky a nahrávky: 22. Jareš (Černý), 25. Majdan (Trávníček, Černý), 36. Černošek (Trávníček), 37. Hübl (Stříteský), 43. Kubát (Hübl, Hanzl) - 40. Klimenta (Cartelli, Hořava), 42. Kohn (Polanský), 46. Lojek (Klimenta). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8, navíc Květoň (TRI) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6250. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.
Volke - Stříteský, Kubát, Gula, Jareš, Kousalík, Černošek, Pojkar, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Hanzl - Majdan, Černý, Trávníček - Frolík, Jenáček, Hujsa - Smolka, Gerhát, Bojer
Vojtek - Hudec, Lojek, Cartelli, Zíb, Richter, P. Hořava, Bolf - Orsava, Bonk, Hrňa - D. Květoň, Peterek, M. Hořava - Klimenta, Polanský, Kohn - Chovan, Ostřížek, Mičulka, od 41. navíc Havel

Utkání začalo v poměrně vysokém tempu. O něco lepším byli od úvodního buly hráči domácího celku, kteří hned třikrát vyzkoušeli Vojtkovu pozornost. Šance Kubinčáka či Černého ale strážce třinecké svatyně zlikvidoval. Oceláři se do tempa mohli dostat pomocí přesilovky z páté minuty. V té si ale kromě pokusu Davida Květoně nevypracovali žádnou gólovou příležitost. Největší šanci první desetiminutovky měl na své holi Michal Chovan. Ten unikal bránícímu Gulovi, který nakonec třineckého forwarda podrazil. Chovan si vše zopakoval z trestného střílení, ve kterém na Volkeho vytasil bekhendový blafák. K neštěstí všech příznivců třineckého hokeje se kotouč zastavil na brankové čáře.

Hra poté nabrala na obrátkách a k vidění byl hokej stylem nahoru, dolů. Aktivnější opět byli domácí, kteří, po uplynutí poloviny první periody, dostali Třinecké pod větší tlak. Dobývání Vojtkovy branky ale kýžený úspěch nepřineslo. Zaúřadovat tak mohli Oceláři. V šestnácté minutě se odražený puk dostal na hůl Martina Lojka, který střílel z první. Černá guma se ale jen odrazila od horní tyče do ochranné sítě. Závěr třetiny měl patřit opět domácím, kteří dostali možnost dvojnásobné početní výhody. Verva ale tuto situaci sehrála prachbídně, třinecká obranná trojice navíc domácím znemožnila vystřelit.

Na první branku střetnutí tak diváci museli čekat do úvodu druhé dvacetiminutovky. Na útočné modré nezachytil puk Zíb a Verva šla do přečíslení. Celou akci vedl Richard Jareš, který zvolil střelu na Vojtkovu lapačku. Jareš volil dobře, kotouč zamířil do horního rohu branky. Za další tři minuty už domácí vedli rozdílem dvou branek. Po další chybě Ocelářů se ke kotouči dostal Michal Trávníček. Ten namazal ideálně postavenému Juraji Majdanovi, před kterým zívala odkrytá branka Třince.

Oceláři se do zápasu mohli vrátit pomocí dlouhé, 102 vteřin trvající přesilovky pěti proti třem. V té Slezané dostali Vervu pod velký tlak, nejblíže ke vstřelení byl opět Květoň. Ten dostal ideální pas od Miloslava Hořavy, Květoň ale ztroskotal na brankáři Volkem, který se bleskurychle přesunul. David Květoň později neudržel nervy na uzdě a oslabil Oceláře, navíc ještě dostal osobní trest. Místo zdramatizování hry tak přišla na řadu třetí, uklidňující branka Litvínova. Z trestné lavice se vrátil Marek Černošek, který se bez váhání zapojil do útočné akce svého celku. Domácí sehráli přečíslení bezchybně, Černošek pak prostřelil bezmocného Vojtka. Domácí využili hru čtyř proti čtyřem, na řadu pak navíc přišla litvínovská přesilovka. A domácí opět udeřili. Od modré nahazoval Viktor Hübl, jeho nahození se skrylo mezi clonícími hráči a Vojtek byl bezmocný – 4:0.

Oceláři se přeci jen dočkali gólové radosti. V poslední minutě druhé periody Cartelli, od modré, našel Tomáše Klimentu. Tomu stačilo jen správně nastavit hůl, aby poslal kotouč za Volkeho záda. Třineckou aktivitu sice přerušila druhá přestávka, Oceláři ale v úvodu třetí třetiny nepolevili a korigovali na rozdíl dvou branek. Za Volkeho brankou operoval Jiří Polanský, který svým pasem našel volného Ladislava Kohna. Třinecký forward měl prostor na dvě střely, tu druhou už uklidil do sítě. Verva se ale touto brankou nenechala nijak rozhodit a do minuty opět vedla o tři branky. V probíhající přesilovce Kubinčák poslal puk na modrou, kde stál Karel Kubát. Ten vystřelil ze zápěstí, kotouč zaplachtil do víka třinecké branky – 5:2.

Brankové hody pokračovaly i nadále. Psala se 46. minuta, když od modré nahazoval Martin Lojek. Před Volkem stáli dva hráči, brankář Litvínova proto našel puk až za svými zády. Hra pak ztratila na kráse, protože se domácí stáhli do defenzívy a bránili svůj náskok. Oceláři se ale i nadále snažili o korekci a následné vyrovnání, proti ale byla dobře sformovaná defenzíva Litvínova. V závěru byli v dobrých šancích Orsava a Bonk, Třinečtí pak ještě zkusili hru bez brankáře. Kýžený úspěch to ale nepřineslo a ze zisku tří bodů se radují hráči ze západu Čech.

Jiří Šlégr (Verva Litvínov): Chtěl bych poděkovat divákům, že jich dnes přišlo tolik. Hráče to nabudilo. Začátek zápasu měl náramný tempo, měli jsme navrch, ale nedali jsme góly. Měli jsme štěstí, že jsme nedostali branku z trestného střílení. To bylo rozhodující. Ve druhé třetině jsme měli ještě větší nasazení a z toho vyplynuly góly. V poslední třetině jsme vedli o tři góly, což je nejtěžší. Člověk si myslí, že může puk podržet o sekundu déle a z toho vyplývají chyby. Ale hráli jsme to tak, že jsme chtěli uhrát vítězství a je pro nás rozhodující, že tři body zůstaly doma.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): Druhá třetina byla z našeho pohledu velmi špatná. Utkání jsme tam ztratili. Litvínov nám utekl na rozdíl čtyř gólů, to už je moc. I když zlepšení ve třetí třetině bylo výrazné, ale už se od nás odklonilo štěstí a už jsme to nedotáhli. Samozřejmě rozhodlo také trestné střílení v první třetině, které jsme neproměnili.