Drama jako z filmu. Ale se šťastným koncem!

29.03.2015 · Tomáš Vacho
Druhý zápas semifinálové série mezi Třincem a Spartou dnes nabídl nervydrásající průběh, když domácí Oceláři museli dvakrát obrátit nepříznivý vývoj. Rozuzlení přišlo až v šestnácté minutě prodloužení z hole Vladimíra Rotha.
SF2, neděle 29.3.2015
Sparta Praha
5:4p
Třetiny: 0:2, 3:0, 1:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 34. Klepiš (Hrňa, Linhart), 36. Polanský (Ružička, Adamský), 36. Hrňa, 58. M. Doudera (Ružička, Hrňa), 76. Roth (Ružička, Klepiš) – 5. Buchtele (Přibyl, Forman), 20. Forman (Přibyl), 43. Vondrka (Pilař, Polášek), 45. Pilař (Hlinka, Réway). Rozhodčí: Pavel Hodek, Robin Šír – Petr Blümel, Milan Kis. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 5:4. Stav série: 2:0.
Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Žejdl, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský, Adamský – Cienciala, Pechanec, Matuš – Růžička
Novotný – Ďaloga, Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Réway, Hlinka, Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Sabolič, Cingel, Dvořáček – Černoch

Sparta do zápasu oproti včerejšku vstoupila s větším nasazením, což se jí rychle vyplatilo – již v páté minutě se Jan Buchtele nadvakrát snažil propasírovat kotouč za Hrubce a to se mu nakonec i povedlo. Další průběh prvního dějství ale již žádné další výrazné šance nenabídnul, na další si tak museli diváci počkat až do jeho poslední čtvrtiny.

V přesilovce se do puku opřel Polášek a trefil konstrukci Hrubcovy brány, jenže domácí ani tak nebyli z nejhoršího venku. Černý scénář pro domácí začal psát těsně před první sirénou Miroslav Forman, který zakončil ze střední vzdálenosti a propálil Hrubce.

Třinec ale nesklopil hlavy a zlepšenou hrou ve druhé třetině strhnul vedení na svou stranu. Nejprve Klesla orazítkoval tyč Novotného brány, pak se ale museli třinečtí hráči bránit dlouhé přesilové hře.

To se jim povedlo a pak to začalo. První gól Ocelářů vstřelil Jakub Klepiš, který dokončil dobrou souhru Linharta a Hrni. Vstřelený gól řádně nabudil domácí řady k drtivému tlaku, který vyústil v další dvě branky.

O tu první se postaral Jiří Polanský, který se prosadil tvrdou ranou, další přidal Erik Hrňa, který se famózně vymotal ze sevření obránce a vymetl pavouky v bráně. K obratu domácím stačila minuta a čtyřiatřicet sekund.

I Sparta však ukázala týmového ducha – na začátku třetí třetiny svítil na ukazateli skóre znovu vyrovnaný stav, Michal Vondrka totiž schoval střelu za Trončinského a překvapil tak Hrubce. V pětačtyřicáté minutě byla Sparta znovu ve vedení, v přesilovce se z dobré pozice nemýlil Jaroslav Hlinka.

Sparta pak logicky zvolila defenzivní taktiku, což se jí nakonec nevyplatilo. Oceláři sice vypadali bezradně, ale recept na sparťanské hrabny nakonec našel Milan Doudera, který z levého kruhu našel skulinu v Novotného postavení a vynutil tak pro své mužstvo prodloužení.

V něm dlouho nebyly k vidění žádné vážnější šance, výjimkou byl Polanského únik, při kterém ale třinecký forward zlomil hůl a střela tak neměla potřebné parametry. Sparta se pak musela ubránit v oslabení a to se jí podařilo.

Konečný verdikt o tom, jak zápas skončí, vyřknul čtyři minuty před koncem Vladimír Roth, který si skvěle najel na příhru Ružičky a přiťuknul kotouč do prázdné brány. Následný výbuch euforie ve Werk Aréně znamenal jediné – Třinec pojede do Prahy se dvěma body.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Začátek se nám vůbec nevydařil, tahali jsme za kratší konec. Ve druhé třetině se nám třemi brankami povedlo otočit skóre. Dostali jsme se do euforie, bohužel jsme sin a začátku poslední třetiny nechali dát lacinou branku. Spartě se pak navíc v přesilovce povedlo odskočit. Ukázali jsme silnou touhu po vítězství, v závěru se nám povedlo srovnat a prodloužení rozhodnout. Kluci si to za dnešní výkon zaslouží. Dostali se z velké díry, navíc proti takovému soupeři. Byl to super zápas play-off.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Viděli jsme výborný hokej. Kromě pětiminutovky v prostřední třetině jsme odehráli dobrý zápas, bohužel to ke kýženému bodu nevedlo. U rozhodující branky možná došlo k nějakému komunikačnímu šumu. Bohužel se soupeř dostal do rychlého protiútoku a dal gól.