Střelecké trápení juniorů pokračuje

10.04.2024 · Rostislav Niedoba
Start do finálové série se mladým Ocelářům doma vůbec nevydařil. Třinečtí hráči se ve druhém zápase střelecky vůbec neprosadili a série se tak do Brna stěhuje za stavu 0:2.
F2, středa 10.4.2024
0:6
Třetiny: 0:3, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 9. Veselský (Habermann), 16. Habermann (Veselský, Chludil), 17. Bůžek (Němec, K. Horváth), 37. Habermann (Veselský, Chludil), 39. Veselský (Ekrt, Němec), 59. Rakus (Ekrt)

Vyloučení: 3:3 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1

Diváci: 439 Střely na branku: 36:35

Průběh utkání: 0:6

Stav série: 0:2

HC Oceláři Třinec: Král (17. Skácel) – Volas, Kurbaka, Ošmera, A. Horváth, Buják, M. Pospíšil, Andrle – Cedzo, Haas, Ramik – Kozlík, Holinka, Šilar – Gerych, Pánek, Šutý – Blaha, Rybnikár, Mikula.
HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, Němec, Ulbricht, Zubíček – Boltvan, Otava, K. Horváth – Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – Nesvadba, Halačka, Zembol

Domácí začali druhé finále aktivněji, vytěžit kýženou branku ale nedokázali. Byli to tak hosté, kteří šli do vedení. V čase 8:16 vyhrála Kometa vhazování a následné střela Adama Veselého skončila v síti.

Oceláři pokračovali v aktivitě, do gólové situace se ale nedokázali dostat ani nadále. A tak na začátku šestnácté minuty zvýšila Kometa náskok na rozdíl dvou branek, když se v předbrankovém prostoru prosadil Jindřich Habermann. Aby toho nebylo málo, přidal Jakub Bůžek za minutu gól na 0:3 a třinecký brankář Král se poroučel na střídačku.

Do druhého dějství nastoupili domácí hokejisté viditelně nervóznější, což se také podepsalo na dalším průběhu. Zřídka kdy se Oceláři dostávali do zajímavějších střeleckých příležitostí, naopak soupeř hrál s lehkostí. I díky tomu zvyšoval v sedmatřicáté minutě Jindřich Habermann po krásné přihrávce Veselského na 0:4.

O chvílí později přidala Kometa další zásah také v přesilové hře, to když se z téměř nulového úhlu prosadil Adam Veselský. Po čtyřiceti minutách tak bylo o osudu druhého finálového utkání prakticky rozhodnuto.

Poslední třetina už se podle očekávání jen dohrávala. Domácí se snažili přidat alespoň čestný úspěch, ale tentokrát vyšli střelecky zcela naprázdno. Necelé dvě minuty před koncem navíc ujela Kometa ve vlastním oslabení a Robin Rakus uzavřel střelecký účet zápasu.