První zápas finále juniorům nevyšel

09.04.2024 · Martina Sikorová
Čtyřicet střel, jediný gól. Mladí Oceláři v úvodním utkání finále neuspěli, o prohře 1:4 rozhodla nepovedená první třetina, ve které Třinec inkasoval hned třikrát.
F1, úterý 9.4.2024
1:4
Třetiny: 0:3, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 22. M. Pospíšil – 7. A. Pospíšil (Otava), 13. Halačka, 15. Veselský (Habermann), 46. Zembol

Vyloučení: 5:3, navíc Šilar (TRI) osobní trest do konce utkání za nesportovní chování, Kozlík (TRI) a Svoboda (KOM) trest na 5 minut a do konce utkání za bitku a Boltvan (KOM) trest na 5 minut a do konce utkání za vražení

Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 359 Střely na branku: 40:39

Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4

Stav série: 0:1

HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, M. Pospíšil, Volas, Kurbaka, Buják, A. Horváth, Blaha, Holub – Cedzo, Haas, Ramik – Gerych, Holinka, Šutý – Kozlík, Šilar, Rybnikár – Pánek, Bartoš
HC Kometa Brno: Kavan – Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, Němec, Ulbricht, Zubíček – Boltvan, Otava, K. Horváth – Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – Nesvadba, Halačka, Zembol

Třinečtí junioři začali ve finále aktivně, úvodní dvacetiminutovka se ale nakonec proměnila v noční můru. V čase 06:10 se střelou od modré čáry prosadil brněnský Antonín Pospíšil. Za Oceláře mohl odpovědět kapitán Šutý, ten ale tvrdou ranou sestřelil jen brněnského brankáře. A tak trestal soupeř, během necelých dvou minut využili zmatků před třineckou klecí Dominik Halačka s Adamem Veselským.

Domácí mladíci dokázali po návratu z kabin snížit, když v čase 21:37 vstřelil kontaktní gól obránce Michal Pospíšil, to ale bylo málo. Hráči s drakem na hrudi si sice šance vypracovávali dál, koncovka ovšem vázla. V pětatřicáté minutě tak ke trefě nevedla ani spolupráce prvního třineckého útoku, kterou z pravého kruhu neúspěšně zakončil Ramik.

Přáno pak nebylo ani dosud nejproduktivnějšímu hráči letošního play off. Haas vyslal ze své hole razantní ránu, tu ale brankář vyrazil. Skóre se tak znovu měnilo až po akci na druhé straně, na 1:4 upravil Jakub Zembol. Zápas pak okořenila pěstní potyčka mezi Kozlíkem a Svobodou, k vidění byl bohužel i bezohledný zákrok Boltvana na domácího Cedza, který rozhodčí ohodnotili vyloučením do konce zápasu za vražení. Oceláři to v pětiminutové přesilovce zkusili v šesti, snížit ale nedokázali a ve středu budou ve WERK ARENĚ bojovat o vyrovnání finálové série.