Z juniorského derby s těsnou prohrou

05.10.2023 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy v Ostravě doplatili na neproduktivitu v koncovce a jejich vítězná série se zastavila na čísle tři. Ze 31 střel dali třinečtí mladíci jen dva góly a to bylo bohužel málo.
13.kolo, čtvrtek 5.10.2023
3:2
MFH Ostrava
Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 9. Krejsa (Glos, Přibyl), 17. Fojtík (Slusarczyk), 25. Prčík (Přibyl) - 2. Spěváček (Buják, Šutý), 37. Kurbaka (Lysak, Sikora)

Vyloučení: 7:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 156 Střely na branku: 25:31

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2

HC Vítkovice Ridera: Smolka – Chaloupka, Bialy, Prčík, Kalandra, Puchala, Glos, Man – Krejsa, Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak, Vehovský – Fojtík, Kovalčík, Žídek – Tobola, Zapletal, Milata
HC Oceláři Třinec: Král – Andrle, Horváth, Volas, Kurbaka, Buják, Pospíšil, Ošmera – Kozlík, Šilar, Mikula – Lysak, Sikora, Bartoš – Spěváček, Šutý, Gerych – Blaha, Svozil, Urbánek

Třinečtí junioři přitom začali na ledě regionálního rivala výborně. Už ve druhé minutě se puk ocitl na holi Vojtěcha Spěváčka, který ho z prostoru před brankou napálil do sítě. Zanedlouho mohli vést Oceláři o dva góly, individuální akci Kozlíka ale Vítkovice zastavily faulem. Nabídnutou výhodu se Třinci využít nepodařilo a tak přišel trest. Po teči Josefa Krejsy si kotouč našel cestu do branky a bylo vyrovnáno. Oceláři se do vedení mohli vrátit po skrumáži před vítkovickým gólmanem, ale neuspěli a znovu se tak radoval až soupeř. Z nepřehledné situace udeřil Vojtěch Fojtík.

Od pětadvacáté minuty už svěřenci trenéra Reného Muchy museli likvidovat dvougólové manko, to když se po přihrávce Přibyla prosadil Matěj Prčík. Oceláři po inkasovaném gólu přidali na aktivitě, střelecky jim ale dlouho přáno nebylo. Skóre na světelné tabuli se měnilo až v čase 36:19, když se premiérově v juniorské extralize mezi střelce zapsal lotyšský obránce Viktors Kurbaka střelou pod horní tyč.

V závěrečné dvacetiminutovce se třinečtí junioři snažili o vyrovnání, v padesáté minutě ale znovu pálili až příliš přesně a znovu zvonila jen branková konstrukce. Před závěrečnou sirénou neuspěl ani tečující Šutý a třinečtí mladíci tak v Ostravě museli kousat těsnou prohru 2:3.