Junioři vezou z Přerova tři body i čisté konto!

26.10.2023 · Petr Komárek, Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy na ledě Zubrů postupně budovali svůj náskok a nakonec zvítězili 4:0. Dvěma góly se blýskl obránce Patrik Volas, druhou nulu v sezoně vychytal brankář Jakub Král.
19.kolo, čtvrtek 26.10.2023
Přerov
0:4
MEO Arena
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 15. Sikora (Cedzo, Buják), 22. Volas (Šilar, Holinka), 48. Volas (Šilar, Gerych), 49. Bartoš (Lysak)

Vyloučení: 5:4 Využití: 0:2 V oslabení: 0:0

Diváci: 159 Střely na branku: 23:36

Průběh utkání: 0:4

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Tomiga, Bárta, Škňouřil, Billa, Pekr, Koblížek, Janek – Hradil, Ozollapa, Kuchta – Hlávka, Halík, Buršík – Kolařík, Mašek, Hanák – Šťastný, Nášel, Dobša
HC Oceláři Třinec: Král – Horváth, Andrle, Kurbaka, Volas, Pospíšil, Ošmera, Buják – Kozlík, Sikora, Cedzo – Gerych, Holinka, Šilar – Spěváček, Bartoš, Lysak – Mikula, Blaha

V úvodu ujel třineckým obráncům Hlávka, ale Krále prostřelit nedokázal. Oceláři si v patnácté minutě pomohli přesilovkou. Tři sekundy před návratem vyloučeného Billy na led zamířil po skrumáži před Vojtkem do horní části brány Petr Sikora.

Druhý gól hostů přidal zkraje druhé třetiny Patrik Volas. Přerovští zůstali ve třech poblíž své branky a obránce Slezanů poslal kotouč do levého horního rohu. Po přihrávce od zadního mantinelu pak pálil Šťastný, Král jej ale vychytal. Vojtek zase zneškodnil šance Blahy, Cedza a Holinky.

V čase 47:24 Oceláři podruhé v zápase využili přesilovku. Od modré čáry vypálil přesně do pravého dolního rohu domácí branky Patrik Volas a zaznamenal druhý gól v utkání. Zanedlouho navíc potrestal zaváhání Zubrů v obranném pásmu Jan Bartoš a poslal Třinec do čtyřbrankového vedení. To hosté udrželi až do závěrečné sirény.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Úvod nebyl ideální, nemohli jsme se rozjet. Řekl bych, že celé utkání nemělo na začátku takové tempo, jaké by mělo mít. Od druhé třetiny jsme začali být dominantnější, ale hrozně jsme kazili závěrečnou fázi a nedávali jsme góly. Až potom jsme se trochu uklidnili dvěma slepenými brankami. Dnes patří dík celému týmu. Hlavně jsme velmi rádi, že King vychytal nulu."