Junioři jdou v semifinále do vedení 2:1

04.04.2023 · Martina Sikorová
Dobrý začátek, dobrý konec. Mladí Oceláři si na ledě Dukly brzo vypracovali dvoubrankový náskok a přestože domácí stačili vyrovnat, druhý bod putuje na účet Třince. A to díky gólu Jana Moškoře v čase 53:47.
SF3, úterý 4.4.2023
Jihlava
3:4
Malá hala Jihlava
Třetiny: 0:2, 1:0, 2:2  Branky a nahrávky: 33. Číhal (Coufal, Kravec), 49. Vandas (Sojka), 53. Rauš (Menšík, Jungwirth) - 6. Hlávka (Andrle, Kozlík), 7. Gerych (Hrůzek, Ramik), 46. Šilar (Gerych), 54. Moškoř (Volas, Šilar). Rozhodčí: Maršálek, Grygera - Vašíček, Blažek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 190. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4. Stav série: 1:2.
HC Dukla Jihlava: Maláč - Vandas, Chvátal, Číhal, Vovsík, Šabatka, Tomšík - Coufal, Báťa, Modl, Menšík, Klapica, Jungwirth, Kuprijanov, Pavelec, Rauš, Kravec, Broš, Sojka, Straka
HC Oceláři Třinec: Král - Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek - Gerych, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Spěváček, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek

Třinečtí junioři znovu prožili skvělý vstup do zápasu. V šesté minutě od modré čáry vypálil obránce Petr Andrle a jeho ránu do jihlavské sítě usměrnil Tadeáš Hlávka. Jednatřicet sekund nato už Oceláři zvedali ruce nad hlavy znovu. Tentokrát se o to ranou z mezikruží zasloužil Robin Gerych. Hru pak rozkouskovala vzájemná vyloučení, výraznou střeleckou převahu ale Třinec k navýšení svého vedení nevyužil.

V čase 32:10 tak bylo sníženo. Proti ráně Lukáše Číhala od modré čáry měl brankář Jakub Král zakrytý výhled a puk tak skončil až za jeho zády. Uklidnit své spoluhráče následně mohl Michal Ramik, ten ale v dobré šanci z předbrankového prostoru neuspěl.

Na začátku třetí třetiny se v podobné pozici ocitl taky Jonáš Jungwirth, ani on ale recept na gólmana soupeře nenašel. Další změnu ve skóre tak přinesla až domácí přesilovka. Z gólu se ale radovali Oceláři. A to po parádní individuální akci Tomáše Šilara. Stejný kousek se vzápětí podařil taky Dukle. Z přečíslení dva na jednoho se v třinecké početní výhodě trefil Tomáš Vandas.

Vrátit svému týmu dvougólový náskok mohl Adam Cedzo, ten ale z levého kruhu trefil jen tyč. A tak přišel trest. V čase 52:26 se střela Matouše Menšíka odrazila příhodně na hůl Lukáše Číhala a Jakub Král se přesouval marně. Oceláři na vyrovnávací gól Jihlavy odpověděli nejlépe, jak mohli. Odraženou střelu Patrika Volase za brankovou čáru procpal Jan Moškoř a tento gól se ukázal jako rozhodující.

Svěřenci trenéra Reného Muchy si pak sice závěrečné minuty zkomplikovali dvěma menšími tresty za vyhození puku mimo hřiště, přesilovku Jihlavy umocněnou odvoláním brankáře ale ustáli. A v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy se ujímají vedení 2:1.