Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři přerušili sérii Pardubic!

10.01.2010 · Michal Samiec
Oceláři po drtivém vítězství na Kladně mířili na led Pardubic, které jsou momentálně ve famózní formě. V útočně laděném zápase, ve kterém padlo devět branek, však Třinečtí dokázali přerušit sérii šesti vítězství domácích Perníkářů, rozhodl o tom v předposlední minutě šťastnou brankou VOJTĚCH POLÁK.
39.kolo, neděle 10.1.2010
Pardubice
Třinec
4:5
Třetiny: 1:1, 2:2, 1:2  Branky a nahrávky: 19. Somík (Klejna), 23. Cetkovský (Somík), 25. Špirko (Pineault, Cetkovský), 46. P. Sýkora (Píša) - 9. Peterek (D. Květoň, T. Pospíšil), 23. Zíb (Hrabal), 35. M. Růžička (Kohn, Zíb), 43. D. Květoň (Bonk, T. Pospíšil), 59. Polák. Rozhodčí: Hradil, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:9, navíc Tomas (Třinec) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7621. Střely na branku: 29:32 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5. 7621
Hašek - Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, MacKenzie - P. Sýkora, Špirko, Zohorna - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Cetkovský, Somík - Klejna, Kousal, Pivko.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Cartelli, Malec, Seman, Platil, Andersons, Výtisk - M. Růžička, Polanský, Kohn - D. Květoň, Peterek, T. Pospíšil - Polák, Bonk, Martynek - Tomas, Hampl, Kanko.

Komentář k zápasu

Autor reportáže: Vladimír Gregor

Oceláři měli Pardubicím co vracet, neboť to byli právě Východočeši, kteří jim v rámci 26. kola uštědřili nejvyšší prohru v probíhající sezóně. Hosté skutečně začali velmi aktivně a první dobrou možnost měl dokonce v oslabení Kohn, kdy střelou z otočky řádně postrašil Haška. Jeho brankářský kolega Hamerlík měl možnost zaskvět se při více než minutu dlouhé dvojnásobné přesilovce domácího sboru, jenže krom zákroku proti ráně obránce Koláře nemusel předvést ze svého repertoáru prakticky nic.

Hned co se Třinec ubránil, tak se poprvé měnilo skóre. Peterek dostal zpoza mantinelu přihrávku od Květoně, potáhl si kotouč bekhendem před Haška a následně z otočky zamířil nad již ležícího gólmana Pardubic – 0:1. Povzbuzení hosté vzápětí mohli navýšit náskok během přesilovky, kterou z jejich pohledu navíc vylepšil 34 vteřin před jejím koncem Jillson, jenž sice efektním obranným zákrokem odpálil ze vzduchu puk, ten se ale nevešel na plochu vymezenou mantinely.

Dobrou šanci dostal po křížném pasu Polák, na dobře postaveného Haška si ale nepřišel. Pak už ale přišla chvíle domácích. Klejna nejprve neuspěl ze dvou vyložených pozic, aby dotřetice jeho pokus o zakončení zpoza branky našel Somíka a ten konečně dostal kousek černé gumy za Hamerlíka, jenž si musel připadat jako na kolotoči – 1:1. Poslední slovo ale mohl mít znovu Třinec, když zcela neuvěřitelně prolétla dlouhá křížná přihrávka přes 3 pardubické hráče až k Pospíšilovi do sóla, Dominik Hašek ale chladnokrevně třineckého forwarda vychytal.

Pořádnou porci smůly si vybral Eaton hned zkraje druhé části hry. Po nešťastném odrazu puku musel Píša řešit hrozící přečíslení za cenu faulu a když se k němu po minutě byl nucen posadit na lavici hanby i Kolář II, za stejný prohřešek jako u Jillsona v první třetině, čekaly Pardubice těžké chvíle. Oceláři druhou možností zahrát si proti třem nepohrdli a Zíb nechytatelnou bombou pod břevno vrátil Píšu do hry o pár vteřin dříve – 1:2.

Jenže v pokračujícím oslabení se podařil husarský kousek Cetkovskému. Ten vytlačen mimo střelecké úhly nahodil od levého mantinelu kotouč a ten zapadl ke vzdálenější tyči za záda červenajícího se Hamerlíka – 2:2. Tato branka jakoby trochu naleptala pohodu a klid Třince, který odehrál zbytek přesilovky ve velkém útlumu. Navíc o moment později neudržel nervy Tomas, jenž k menšímu trestu vyfasoval za nějakou poznámku i trest osobní a Eaton trestal. Za pouhých 11 vteřin našel Pineault mezi kruhy Špirka a domácí šli poprvé v zápase do vedení – 3:2.

Pardubice mohly zvýraznit vedení prostřednictvím agilního Pineaulta, jenž nejprve sám dělovkou líznul spojnici Hamerlíkovy branky a v následném útoku dostal do dobré šance kolegu Kousala. Následující minuty ovšem ovládli muži v pruhovaném. Ti nejprve na základě dodatečných intervencí Třince potrestali zdvojeným menším trestem Klejnu za vysokou hůl, do kolen Eaton ale poslalo až vyloučení Pineaulta a další dlouhé oslabení ve třech. Hašek sice stihl vychytat v gólové šanci Martynka, ale proti střele Růžičky do poloodkryté branky již neměl šanci – 3:3.

Oceláři stejně jako v obou předcházejících pasážích měli lepší nástup a dotřetice jako první tým i skórovali. Pardubice si sice vytvořily tlak a řadu šancí, jenže stačila jedna hrubka v rozehrávce a po pasu Bonka pálil z mezikruží přesně Květoň – 3:4. Třinec se z vedení ovšem těšil pouhé dvě minuty. Hostující obrana si nepohlídala Sýkoru, který rutinérsky zužitkoval ze samostatného nájezdu přesný pas Píši – 4:4.

Domácí tým nadále udržoval mírný tlak a profitoval z něj dvěma po sobě jdoucími přesilovkami. V těch ale po hříchu spíše než k ohrožení Hamerlíka došlo ke vzruchu na druhé straně, kde zejména po úniku Růžičky musel předvést svoje umění znovu Dominátor. Na druhé straně Koukal dokázal zmást oba třinecké obránce a nasměrovat puk do nájezdu zcela volnému Starému. Pardubický střelec ale tak dlouho vymýšlel, až mu kotouč sjel z hole.

Remízové utkání spělo vcelku zákonitě k prodloužení, ale v čase 58:28 se stala málokdy vídaná věc. Při ataku Třince Aleš Píša ztečoval ze vzduchu přihrávku Poláka na Bonka tak nešťastně, že kotouč odrazem o led přeskočil i lapačku zkamenělého Haška – 4:5. Eaton se sice pokusil z posledních sil ještě o hru bez brankáře, ale na vyrovnání to již nestačilo.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice):
„Jsem přesvědčen, že Třinec nás dneska ve všem předčil. Lépe se pohyboval, bruslil, jeho hráči byli agresivnější a vytvářeli si šance. Měli několik sólových nájezdů, šancí dva na jednoho. My jsme dneska nehráli vůbec dobře do obrany. Prostě Třinec byl lepší a my jsme tahali za kratší konec, ale i tak jsme mohli uhrát alespoň bod. Bohužel nějakým sklepnutým pukem, možná to byl vlastní gól, jsme ztratili i ten bod. Třinec si svým výkonem tři body zasloužil.“

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec):
„Musím poděkovat celému týmu za předvedený výkon. Z mého pohledu to bylo vynikající utkání a šance byly na obou stranách. Pro nás bylo důležité, že jsme se vyrovnali domácím v pohybu a měli jsme i potřebné štěstí, které se přiklonilo k nám a rozhodlo vlastně o výsledku utkání.“