Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři poprvé v sezóně nedali ani gól a prohráli s Brnem

06.12.2014 · Martina Sikorová
V sobotním zápase s brněnskou Kometou doplatili třinečtí mladíci na střeleckou neproduktivitu, protože zatímco jejich soupeř dokázal využít své příležitosti, Oceláři neproměnili ani jedinou, poprvé v této sezóně se střelecky neprosadili a naprázdno vyšli také bodově.
33.kolo, sobota 6.12.2014
Třinec
Kometa Brno
0:3
Werk aréna
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 20. Dymáček (Kusko, Šnajnar), 34. Zohorna (Kusko, Kupčík), 42. Dufek (Grünwald, Kozel). Rozhodčí: Jeřábek - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:3.  
Svoboda – Pisarik, Bednárik, Stránský, Roman, Doudera – Pěnčík, Franek, Kofroň, Murín, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Petrák, Fejko, M. Kovařčík
Jekel – Vágner, Cívka, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Kusko, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Do sobotního utkání vstoupili o něco lépe hosté, příležitost vstřelit první branku ale měli Oceláři. Dlouhou čtyřminutovou početní výhodu ale využít nedokázali a gólem neskončila ani rána Doudery, který trefil pouze levou tyč brněnské branky a v dorážce do odkryté klece poté Severovi zabránila natažená lapačka Jekela.

A opět se ukázalo, že otřepané hokejové pravidlo - nedáš, dostaneš - opravdu platí. V přesilové hře vypálil hned po vhazování Roman Dymáček a kotouč proklouzl až za brankovou čáru.

Krátce po startu druhé třetiny mohl srovnat stav utkání Franek, ten ale v úniku hostující branku přestřelil. A neuspěl ani Kofroň, který zůstal sám před Jekelem, byl už ale příliš blízko a zakončit nedokázal. Stejný hráč se pak pokoušel překonat brněnského gólmana po rychlém obkroužení branky, ani tentokrát ale puk v brance neskončil.

Opět tak udeřilo na druhé straně, po námazu Doudery přímo na hůl Radima Zohorny, který ze samostatného nájezdu poslal hosty do dvoubrankového vedení.

I třetí periodu odstartovala šance Ocelářů, sám před brněnskou brankou byl Ondřej Kovařčík, jeho střela ale skončila v náručí Jekela. Naopak hosté svou první větší šanci využili, když se před třineckého brankáře protáhl Jan Dufek a poslal kotouč za jeho záda.

Třinečtí mladíci se i nadále snažili zvrátit nepříznivý stav utkání, trápila je ale nepřesnost v zakončení. Od inkasování čtvrté branky pak zachránily domácí výborné zásahy gólmana Svobody, který nejprve zlikvidoval dvě gólové šance Boltvana z mezikruží a radost z branky vzal i Kuskovi.