Oceláři si přivážejí tři body z divoké přestřelky v Opavě

17.10.2009 · Matouš Pepřík , Růžena Raszková
Jak na houpačce dnes vypadalo 16. kolo Noen extraligy juniorů v Opavě. Po druhé třetině byl stav stále nerozhodný a v sítích obou mužstev celkem 10 branek. Až po uragánu v třinecké kabině a po výměně brankáře nakonec vyhráli svěřenci Jiřího Juříka poslední třetinu 2:0 a odvážejí si z Opavy tři cenné body.
16.kolo, sobota 17.10.2009
Opava
5:7
Třetiny: 2:2, 3:3, 0:2  Branky a nahrávky: 7. Vítek (Novák, Žídek), 19. Slanina, 23. Wittek (Rýpar, Slanina), 36. Baďura (Wittek, Slanina), 39. Slanina (trestné střílení)- 4. Palička (Měrka, Martyčák), 10. Mičulka (Marosz, Toman), 22. Bajtek (Mičulka, Toman J.), 24. Toman J. (Měrka, Rufer), 27. Marosz (Hegyi, Toman), 42. Bajtek, 50. Palička (Mičulka) Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:7.
Machovský - Kysela, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal, Skoumal, Cink, Herman, Novák, Vítek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek
Boška (od 40.min Raszka) - Pavlík, Gottwald, Rajnoch, Chvostek, Špaček, Toman J., Hoďa - Hegyi, Mičulka, Böhm, Rufer, Marosz, Měrka, Martyčák, Toman M., Bajtek, Palička, Hanus, Rapáč

Dnešní utkání začalo poměrně vyrovnaně. Ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou k tyčce Filip Palička. Opava však záhy vyrovnala, když po střele Nováka dorazil puk za záda bezmocného gólmana Jakub Vítek. O chvíli později se Oceláři dostali opět do vedení, když Lukáš Mičulka v samostatném úniku nedal domácímu brankáři šanci. V závěru úvodní části stačila Opava vyrovnat. Samostatnou akci proměnil gólem z otočky Robin Slanina a vyrovnal na 2:2.

V úvodu druhého dějství šli třinečtí mladíci opět do vedení. Po přihrávce od modré se prosadil Filip Bajtek. Domácí však opět dokázali rychle srovnat, když odražený puk dorazil do klece Třince Wittek. Oceláři ještě dokázali domácím v první části druhé dvacetiminutovky odskočit o dvě branky. Po nádherné přihrávce si Machovského v samostatném úniku vychutnal Jakub Toman. O tři minuty později zvýšil náskok krásnou střelou pod víko Rostislav Marosz. Ale závěr prostřední třetiny patřil opět domácím. Nejdřív si s pukem šikovně pohrál a zakončil gólem Pavel Baďura a z trestného střílení vyrovnal na 5:5 Robin Slanina.

Ve třetí třetině už domácím ubývalo sil, nehráli tak aktivně jako dosud. Třinci uragán v šatně dodal nový vítr do plachet a na ledě si diktoval tempo hry. Do vedení se hosté dostali zásluhou Filipa Bajtka, který si objel celou branku domácích a uklidil puk za záda překvapeného gólmana. Deset minut před koncem utkání využil Třinec přesilovku a dílo dokonal Filip Palička, který tečoval nahozený kotouč do opavské svatyně a upravil stav zápasu na konečných 5:7. Třinec si tak po těžké bitvě zaslouženě odvaží důležité body.

Jiří Juřík (Třinec): Byl to opravdu infarktový zápas. I když jsme vyhráli, tak jsme dnes nehrálili vůbec zodpovědně.