Junioři porazili Jihlavu vysoko 7:1

08.10.2009 · Růžena Raszková
V dnešním 13. kole Noen extraligy juniorů zavítali na třinecký led mladíci z Jihlavy. Oceláři vedli již od prvních vteřin utkání. Postupně Třinečtí přidali ještě šest branek. Jihlava sice kosmeticky upravila výsledek dnešního utkání, když jedinou branku Jihlavy vsítil Tomáš Hubata, ale domů jela s prázdnou.
13.kolo, čtvrtek 8.10.2009
Jihlava
7:1
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 1:0, 3:0, 3:1  Branky a nahrávky: 1. Marosz (Rufer, Mičulka), 22. Palička (Měrka, Gottwald), 33. Rufer (Marosz, Mičulka), 44. Bajtek (Pavlík), 50. Mičulka (Marosz, Pavlík), 59. Martyčák (Bajtek, Pavlík) - 53. Kuřítko) . Rozhodčí: Smeták - Turzak, Vengřín. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 101. Střely na branku: 24:16. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1 .
Raszka - Rajnoch, Gottwald, Kaďorek, Špaček, Toman J., Pavlík, Chvostek F. - Hegyi, Mičulka, Bajtek Böhm, Rufer, Marosz, Měrka, Martyčák, Palička, Toman M., Rapáč, Potoček
Navrátil (od 23. min Jíra) - Šidlík, Posmyk, Šustr, Jaroš, Zelený, Rosendorf - Hubata, Mikeš, Dvořák, Malec, Vysloužil, Vondráček, Randa, Kasalý, Polcar, Kuřítko, Pometlo

Na světelné tabuli svítil čas 0:22 a Navrátil už lovil puk ze své sítě, když Rostislav Marosz ujel po levém křídle a vrácenou přihrávku Rufera usměrnil do soupeřovy brány. Na ledě jsme sledovali bojovný hokej. Bojovnost sršela z každého cípu kluziště, puk se neměl šanci dostat k žádnému brankáři. Dvojnásobné přesilovky na obou stranách zůstaly bez využití. V závěru třetiny měla mírnou převahu Jihlava, ale své šance neproměnila.

Druhá třetina již patřila domácím. Nejdříve v 22. minutě Filip Palička zpracoval přihrávku Měrky a přesnou střelou vymetl Navrátilovi pavučinu v bráně. O minutu později zvýšil Adam Rufer na 3:0. Po této brance nahradil v jihlavské bráně Petra Navrátila Jan Jíra. Do jedné z mála šancí Jihlavy se dostal Kuřítko, když se ocitl sám tváří v tvář před Raszkou. Třinecký brankář si se samostným nájezdem hravě poradil. Naopak Petr Kaďorek se nemýlil a z levého rohu zvýšil na 4:0. V oslabení hostů se rozezvonila kovová konstrukce jihlavské brány, ale skóre se v této třetině již nezměnilo.

V úvodu posledního dějství Pavlík od modré vypálil od modré dělovou ránu do hrudi Jíry. Ve 43. minutě ve vlastním oslabení ujel Filip Bajtek a propálil od modré vše co mu stálo v cestě. V polovině třetiny při signalizovaném vyloučení Jihlavy zvyšil Lukáš Mičulka na 6:0. Hosté korigovali výsledek, když se Tomáš Hubata trefil z levého kruhu mezi betony nic netušícího Raszky. Jihlava nevyužila v závěru dvojnásobné převahy hráče v poli, naopak v 59. minutě Jakub Martyčák z pravého rohu zpečetil dnešní výsledek utkání.