Proti Boleslavi za jeden bod, ve čtvrtfinále Oceláři vyzvou Pardubice!

04.03.2018 · Martin Stebel
V závěrečném kole letošního ročníku Tipsport extraligy vycestovali Oceláři do Mladé Boleslavi. Napínavý duel proti Bruslařům rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých uspěli domácí hokejisté. Čtvrtfinálový rivalem třineckých Ocelářů, kteří uhájili po základní části třetí příčku, je tým HC Dynamo Pardubice. První dva zápasy série budou na programu v úterý 13. a ve středu 14. března ve WERK ARENĚ!
52.kolo, neděle 4.3.2018
Ml. Boleslav
3:2sn
ŠKOENERGO aréna
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 21. Orsava (Valský, Žejdl), 59. Pacovský (Lenc, Klepiš), rozh. náj. Lenc – 29. Polanský (Adamský), 57. Martin Růžička (Hrňa) Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Rampír Vyloučení: 5:7, navíc Hanzlík (Mladá Boleslav) a Jank (Třinec) 10 minut. Využití: 0:1 Střely na branku: 48:45 Zblokované střely: 6:11 Hity: 11:4 Vhazování: 42:45 Diváci: 1226 Nejlepší hráči: Jan Růžička - Šimon Hrubec

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Maxwell) – Hanzlík (C), J. Říha, Němeček, Eminger, Dlapa, Kotvan, Nedomlel – Orsava, Žejdl, Valský – Pacovský, Nahodil, Klepiš (A) – Pabiška, V. Němec, Lenc (A) – Flynn, Urban, P. Kousal.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – D. Musil, M. Doudera, Linhart, Roth, Jank, L. Kovář – Petružálek, R. Vlach, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko, Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Rákos, Cienciala, O. Kovařčík.

Oproti pátečnímu utkání nastoupili Oceláři do konfrontace v Mladé Boleslavi s pozměněnými útoky. První možnost mel extřinecký Jakub Orsava, jenže ve výhodné pozici minul. Na druhé straně mohl skórovat Martin Růžička, který přebruslil obránce, ale na boleslavského brankáře z bekhendu nevyzrál.

V polovině první třetiny trefil břevno Dravecký, blízko gólu byl taky po křídelní akci Svačina. Domácí nevyužili stoprocentní možnost, kterou měl na své holi Lukáš Žejdl. Ten se v závěru úvodního dějství zjevil před Hrubcem, ale třinecký brankář Slezany zachránil.

Prvního gólu se tak publikum dočkalo teprve začátkem druhé části hry. Bruslaři hned v první minutě podnikli rychlý protiútok, po kterém přišla nahrávka Valského na zcela volného Jakuba Orsavu, jenž v těsné blízkosti před brankou zvedl z bekhendové strany puk a otevřel gólový účet. Hosté mohli kontrovat ve 25. minutě, kdy Martin Růžička si bleskově najel k pravé tyči boleslavské brány, kde vystřelil, jenže perfektním zákrokem jej vychytal znovu jeho jmenovec Jan Růžička.

Vyrovnávací trefa tak přišla v čase 28:57. Středočeši byli směrem dozadu velmi laxní a Martin Adamský po rychlé souhře vrátil puk Jiřímu Polanskému, který se v bezprostřední blízkosti boleslavské branky nemýlil. Třinečtí po vstřelené brance ožili a nadále byli lepším týmem, jenže další příležitosti už změnu skóre nepřinesly a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Boleslavským bruslařům patřila aktivita v úvodu třetí periody. Za zmínku stojí například pokus Radana Lence, který se dostal k odraženému puku a poté jej lehce otřel o brankovou konstrukci. Chvíli potom měl na hokejce gól Valský, jenže v situaci dva na jednoho jej efektním zákrokem vychytal Hrubec. Domácí hráči měli velký tlak i během dvojnásobné přesilovky, ale třinecká obrana s vypětím všech sil statečně odolala.

Třinečtí svou výhodu o jednoho muže navíc naopak na konci 57. minuty brankově zhodnotili. Ideální křižný pas Romana Vlacha přesně trefil z první Martin Růžička a zaznamenal tak letošní extraligový gól s číslem 29. Domácí však díky urputnosti nesložili zbraně a dočkali se vyrovnání. Na časomíře v ten moment svítila hodnota 58:04, kdy Dominik Pacovský využil velký mladoboleslavský tlak a z pravého kruhu překonal Šimona Hrubce. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém už však navzdory několika šancím na obou stranách hřiště branka nepadla.

Rozhodly tedy samostatné nájezdy, ve kterých se ujala teprve střela po ledě v podání šikovného útočníka Radana Lence ze čtvrté série. Domácí tímto získali bonusový bod navíc.

Bruslaři si letos zahrají pouze ve skupině play-out, naopak Oceláře v prvním kole play-off čeká od úterý 13.3. tým z Pardubic.

Viktor Ujčík (BK Mladá Boleslav): "Věděli jsme, že Třinec bude chtít před play off odehrát dobrý zápas, protože po reprezentační přestávce jedno utkání doma ztratil. Bylo nám jasné, že soupeř přijede s řádnou motivací. Třinec ukázal sílu a to, že má hráče, kteří dovedou hrát hokej. Musím ale pochválit naše hráče za výkon, který předvedli. Bojovali totiž na hranici svých možností. V některých situacích byla ale znát křeč a krize, která se s námi táhne. V přesilovce pět na tři jsme měli už rozhodnout, ale soupeřův vynikající gólman pochytal několik našich šancí. Myslím si, že Šimon Hrubec si zaslouží absolutorium. Dostali jsme potom na druhé straně v našem oslabení gól, naši hráči se z toho však nepoložili a ukázali, že mají srdce. To je dobrá zpráva pro nás pro všechny před blížícím se play out. Začínáme doma proti Jihlavě a jsme připravení na to, abychom se rvali o každý bod, puk a střídání. Jenom v tom potřebujeme pokračovat dál."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Zápas byl úplně odlišný od toho, který jsme doma prohráli s Pardubicemi. Kluci podle mě hráli tak, jak si to představujeme, i vzhledem k blížícímu se play-off. Jeli jsme do Mladé Boleslavi vyhrát. Velice nás mrzí vyrovnávací gól chvíli před koncem po ubráněných oslabeních, která nás stála spoustu sil. Bylo důležité utkání zvládnout, za výkony hráčů jsme moc rádi. Odpovídaly tomu, co si od nich představujeme, zejména od Šimona Hrubce, který byl vynikající. Nikoho dalšího asi jmenovat nebudu, protože bychom tu byli dlouho. Myslím si, že jsme odehráli parádní základní část a vyhlížíme play-off s Pardubicemi. Ty budou jistě nepříjemným soupeřem už od prvního zápasu."