Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Do play-off půjdeme s pokorou, hlásí Šimon Hrubec

04.03.2018 · Martin Stebel, Radim Sajbot
Tohle byla pořádně náročná šichta! Derniéra základní části letošního ročníku Tipsport extraligy přinesla urputný hokej, ve kterém nejprve vedli domácí, poté se podařil obrat hostům, ale dva body nakonec zůstaly v městě Škodovek. Nejlepším hráčem Ocelářů byl zcela po zásluze vyhlášen Šimon Hrubec.

Na nedostatek práce si gólmani na obou stranách hřiště stěžovat nemohli. Oba soupeři vyslali na branku přes 40 střel, což je pořádný zápřah...

Zápas jsem si užil, jen je škoda, že nám nájezdy nevyšly. Na můj vkus jde na naší branku hodně střel, ale i v koncovce musíme být lepší. Nejhůře mi bylo během první a třetí třetiny, to nás domácí zatlačili. My jsme zase byli lepší ve druhé části. Věděli jsme, že musíme napravit dojem z utkání proti Pardubicím, což se povedlo splnit.

Domácí kotelníci stávkovali, na stadionu proto byla velmi komorní atmosféra. Jak se v takové kulise chytá?

Tohle ticho bylo trochu zvláštní. To jsem zažil snad jen v dorostu nebo juniorce. Možná ještě v Davosu, kde jsme hráli teď v olympijské přestávce. Je to škoda, protože kluci z Boleslavi si zaslouží podporu, hráli výborně, byla to z jejich strany asi zasloužená výhra.

Šimon Hrubec během utkání v Mladé Boleslavi. foto: Jan Pavlíček

Po základní části Oceláři figurují na třetí příčce, soupeřem pro čtvrtfinále tedy budou šesté Pardubice...

Před dnešním zápasem jsme si řekli, že chceme uhájit třetí příčku, což se povedlo. Toto je možno považovat za úspěch, protože máme dobrou výchozí pozici pro play-off, jelikož budeme mít na začátku výhodu domácího prostředí. Jak hodnotím Pardubice? Teď naposledy jsme od nich dostali facku, což je možná dobře. Myslím si, že to je hratelný soupeř.

Dynamo jste letos dvakrát porazili až po nájezdech, ale dvakrát jste Východočechům podlehli v normální hrací době. Co rozhodne ve vyřazovací části sezony?

Podstatné bude, jak se povedou první dva domácí zápasy, od toho se pak celá série odvíjí. Když tohle zvládnete, máte velkou psychickou výhodu. Před námi je jasná mise, která nese název čtvrtfinále. Nekoukáme moc daleko, obrovským úspěchem bude, když přejdeme přes Pardubice. Až potom můžeme myslet dál. Do play-off musíme jít s pokorou, která nás letos zdobila v Lize mistrů!

Tento text nahradte citatem autora. Tento text nahradte citatem autora.
- null