Oceláři porazili Aalborg a postupují do play off CHL

18.10.2023 · Michal Samiec
Třinečtí Oceláři neponechali nic náhodě a výrazným vítězstvím nad dánským Aalborgem si zajistili poslední dostupné postupové místo do play off Champions Hockey League. Oceláři systematicky na vítězství pracovali od prvních minut, vítěznou branku dal už v sedmé minutě Čacho.
6.kolo, středa 18.10.2023
Aalborg
4:0
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 7. Čacho (J. Jeřábek, Dravecký), 15. L. Hudáček (A. Nestrašil), 35. P. Vrána (L. Hudáček, Kurovský), 53. Miloš Roman (L. Hudáček, P. Vrána). Rozhodčí: Hribik, Jakub Šindel – Jiří Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 068. Střely na branku: 32:23. Střely mimo: 12:8. Zblokované střely: 16:15. Hity: 9:5. Vhazování: 20:27. Průběh utkání: 4:0.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, J. Jeřábek, Polášek, M. Adámek, Nedomlel, Kundrátek – Martin Růžička, Voženílek, Pánik – Wałęga, L. Hudáček, A. Nestrašil – Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman – Kurovský, Čacho, Dravecký – Sikora.
Aalborg Pirates: Adamsen – Knudsen, A. Koch, Hanson, Brøndberg, DeNaples, Nielsen – Kabanov, Jakobsen, Jul Korsgaard – Salhany, P. Bjorkstrand, T. Giroux – Spelling, Morin, Boesen – Andersen, Ladehoff, Anker.

Prvních dvacet minut šestého utkání třineckých hokejistů a hráčů Aalborgu Pirates v základní fázi Champions Hockey League ročníku 2023-24 skončilo zcela zaslouženým dvoubrankovým vedením Ocelářů. Ti měli první náznak šance už ve druhé minutě, když po Wałęgově přihrávce objel soupeře Nestrašil a tlačil se do zakončení. Bekhendový pokus mezi betony mu Adamsen neumožnil. V sedmé minutě už brankář dánského týmu nestihl zareagovat na Jeřábkovo nahození, které těsně před ním "posadil" na zem Viliam Čacho.

Slezané dál pokračovali v aktivní hře a tvořili si šance před Adamsenem. Mezi devátou a jedenáctou minutou měli velmi silnou pasáž, kde druhým gólem mohlo skončit hned několik situací. Zmiňme třeba Kurovského pokus nebo Růžičku, který byl s pukem zcela sám před brankou pirátů. Diváci ve WERK ARENĚ si podruhé mohli zakřičet gól v patnácté minutě, když Libor Hudáček pověsil pod horní tyč křížný centr Nestrašila před odkrytou klec. A poté, co Smith pouze zahrál na zvonkohru, můžeme výčet důležitých situací první třetiny uzavřít.

V prostřední dvacetiminutovce jsme viděli možná trochu vyrovnanější dění na ledě než v první části. První nevyrovnaný stav z hlediska počtu hráčů byl k vidění od poloviny šesté minuty, když byl vyloučen Boesen. Domácí přesilovou hru ale nevyužili, byť Růžička nebezpečně pálil svým oblíbeným způsobem ze svého oblíbeného místa. Následně byl vyloučen Sikora a na konci jeho trestu ještě i Polášek. Hosté měli téměř čtyři minuty přesilové hry k dispozici, kdy navíc ještě 11 sekund uprostřed této pasáže bylo v situaci pět na tři. Aalborg si ale nepomohl gólem a tak stále tlačil před sebou dvoubrankové manko.

To narostlo poté, co byl sedm a půl minuty před pauzou vyloučen Brøndberg. Nejprve v této početní výhodě nedal velkou šanci opět Růžička, načež se ze slotu po "přihrávce s očima" od Hudáčka trefil do horních pater Adamsenovy branky Petr Vrána. Domácí tak vedli o tři branky a své vedení mohli ještě posílit. Minutu před pauzou byl vyloučen další hráč hostů Knudsen a po Marinčinově střele měl velkou šanci Pánik. Ten ale ukázal, že není sobec a snažil se najít ještě lépe postaveného kolegu, nicméně situace nevyšla. Během čtyřiceti minut si tak Oceláři vypracovali tříbrankové vedení a do třetí části hry si ještě přetáhnout zhruba minutovou početní výhodu.

Třetí třetinu začali dohrávanou přesilovou hrou domácí hráči. V početní převaze se jim nedařilo, stejně jako v té další, kterou měli k dispozici hned vzápětí. Tu sice po chvíli ukončil svým faulem Růžička, ale ani piráti se kontaktním gólem nedostali zpět do zápasu. Zhruba do poloviny třetí třetiny ještě byli hráči Aalborgu nebezpeční, snažili se s osudem utkání něco udělat, ale měli to proti tříbrankovému náskoku Ocelářů složité.

V jedenácté minutě třetí části hry byl vyloučen Kabanov a ruského hráče na trestné lavici čtvrtým gólem do Adamsenovy sítě potrestal Miloš Roman, který se z jízdy opřel do Hudáčkovy nezištné přihrávky. Zápas se pak už pouze dohrával. Další šance počítali především domácí – příležitosti si vypracovali Roman, Růžička, v samostatném úniku byl Hrehorčák. Další gól už ale nepadl, a tak – konečné resumé: Oceláři 4, Aalborg 0! Tento výsledek dává bez ohledu na cokoliv dalšího jistotu, že si Slezané zahrají v ročníku 2023-24 v play off Champions Hockey League.