Bodová série Ocelářů končí po šestnácti zápasech

03.12.2023 · Adam Sušovský
Nic netrvá věčně, dlouhá série Ocelářů s minimálně jedním bodem končí. Třinec na domácím ledě nezvládl šlágr kola, s Pardubicemi padl 1:5 a poprvé po šestnácti zápasech v extralize nebodoval.
25.kolo, neděle 3.12.2023
1:5
Třetiny: 0:2, 0:3, 1:0  Branky a nahrávky: 47. Pánik (Voženílek, M. Růžička) – 7. Radil (Zohorna, Bučko), 13. Poulíček (Cienciala, Bučko), 21. Čerešňák (Radil), 24. Zohorna (R. Kousal, Čerešňák), 27. Sedlák (Kaut, Čerešňák). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 7:4, navíc Nestrašil 10 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 596. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Kacetl (od 24. Mazanec) - Smith, Marinčin, Jeřábek, Kundrátek, Polášek, Adámek, Nedomlel - Pánik, Vrána, Voženílek - Nestrašil, Sikora, Růžička - Doktor, Roman, Hrehorčák - Dravecký, Čacho, Kurovský. Trenér: Moták.
Will - Vála, Čerešňák, Košťálek, Dvořák, Bučko, Kolář, Hrádek - Hyka, Sedlák, Cienciala - Radil, Zohorna, Kousal - Kaut, Musil, Říčka - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

Poprvé v trenérské kariéře se do třinecké WERK ARENY vrátil Václav Varaďa a s pardubickým Dynamem potvrdil roli dosavadního lídra Tipsport extraligy. Oceláři do ostře sledovaného zápasu hraného v těžké sněhové kalamitě znovu nastoupili bez Marka Daňa nebo Libora Hudáčka a přestože do zápasu nevstoupili vůbec špatně, jeho vývoj pod kontrolou neměli.

Ani velký tlak v úvodu totiž neznamenal vedoucí gól, největší šanci v páté minutě spálil Adámek, když v dobré pozici trefil pouze beton Romana Willa. Hostům stačilo k vedoucí brance málo, prakticky první velká šance. Třinec propadl v útočném pásmu a Lukáš Radil přečíslení v sedmé minutě zakončoval prakticky do prázdné branky.

Oceláři se i nadále snažili hrát směrem dopředu, ale Dynamo bylo velmi důsledně. Hosté čekali na příležitost, a ta přišla ve 13. minutě. Po přihrávce Ciencialy se ocitl sám před brankou Patrik Poulíček a šokoval slušně zaplněnou WERK ARENU také podruhé. Oceláři měli následně k dispozici přesilovou hru, ale tu Pardubice ubránily.

Všichni ve WERK ARENĚ doufali, že Oceláři zvládnout zápas otočit podobně jako v předešlých střetnutích. Bohužel ale nezachytili vstup do druhé třetiny, který definitivně rozhodl o tom, že úřadující šampioni poprvé po šestnácti zápasech v extralize nebudou bodovat. Ve 21. minutě využil přesilovou hru ránou z dálky Peter Čerešňák, o tři minuty později vyhnal z branky Kacetla přesnou střelou do horního růžku Tomáš Zohorna a ve 27. minutě zvyšoval už na 0:5 hostující Lukáš Sedlák.

Oceláři v tu chvíli byli opařeni, hosté měli i další šance. Na konci druhé třetiny byl navíc do konce zápasu za protesty směrem k rozhodčím vyloučen Andrej Nestrašil. Už v tu chvíli ale bylo jasné, že se zápas bude spíše dohrávat. Oceláři přesto bojovali, ve 47. minutě se po krásné akci prosadil Richard Pánik a snížil na 1:5. Jen pár vteřin poté ve velké šanci neuspěli Kurovský se Sikorou, a tak už na velký obrat ve WERK ARENĚ nezbyl prostor.

Pardubice vyhrály 5:1, Oceláři mají několik dní čas zraněními decimovaný kádr rehabilitovat. Hrát se bude v Třinci znovu až příští pátek, do WERK ARENY přijede Kometa.

Zdeněk Moták (Oceláři): „Měli jsme v tomto zápase jen kvalitní momenty. Dělali jsme chyby, ztráceli kotouče hlavně v našem pásmu a soupeř nám trestal. Musím poděkovat fanouškům, že za námi stáli celých šedesát minut a doufám, že alespoň tou třetí třetinou, jsme jim udělali radost. Řekli jsme si, že Pardubicím nedáme nic zadarmo, půjdeme do nich naplno, budeme bojovat a dřít. A alespoň tu poslední třetinu jsme vyhráli.“

Václav Varaďa (Dynamo): „Těšil jsem se sem a zápas jsme od první do šedesáté minuty zvládli. Dávali jsme krásné góly a já jsem spokojený za tři body do tabulky. Byl to těžký zápas, který nám pomůže do další sezony a před CHL nám vlije krev dožil.“