Ztratit tak velký náskok? To by se nám stávat nemělo, ví Nestrašil

23.02.2024 · Ondřej Kuchař
Dal dva góly, bodoval už posedmé v řadě. Andrej Nestrašil zásadní měrou pomohl k výhře Ocelářů v Karlových Varech v poměru 5:4. Třinečtí bodovali naplno už posedmé v řadě! Do třízápasového tripu po ledech soupeřů se odrazili vítězně. "Výkon to od nás ale ideální nebyl," ví Nestrašil.

Po skvělém nástupu a čtyřgólové první třetině se vítězství nerodilo snadno. Souhlasíš?

Určitě. Jsme tým, který by za stavu 4:1 měl hrát jinak. Do druhé třetiny jsme nevstoupili dobře, vlastními chybami jsme domácí vrátili do zápasu. Nemělo by se nám to stávat, taky jsme si to řekli. Spokojení můžeme být akorát s tím, že máme tři body.

Z čeho podle tebe výpadek plynul?

Nemyslím si, že bychom Karlovy Vary podcenili. Spíše jsme to utkání od jeho poloviny podcenili v hlavě. Nedělali jsme věci dál poctivě. Soupeř je naopak dělal správně a pak se do zápasu vrátil. Máme respekt ke všem soupeřům. My jsme je ale do šancí sami pouštěli.

Jak jsi pak viděl vítězný gól Kuby Jeřábka dvě minuty před třetí sirénou?

Šťastná trefa. Tak to ale bývá. Štěstí přeje připraveným. Je těžké vyhrávat zápasy, které nehrajete úplně dobře. Vážíme si toho, že i takové zápasy dokážeme zvládat. Ve finále je jedno, jestli dáme vítězný gól po krásné kombinaci do prázdné branky, nebo takovou šťastnou střelou. Bereme body a jedeme dál.