Zlatí Oceláři s Masarykovým pohárem ve Werku

02.05.2019 · Martin Stebel
Stejně jako před osmi roky, kdy Oceláři oslavili historicky první titul, také letošní mistrovskou sezonu ukončili symbolicky tam, kde jí zároveň před startem play off zahájili - v areálu Třineckých železáren. Do hutě je stejně jako v roce 2011 odvezl autobus-kabriolet řízený bývalým starostou Třince Igorem Petrovem.

Nejdříve krasojízda městem, poté už vjezd do Werku, kde na čerstvé šampióny čekali zaměstnanci fabriky. "Cestování odkrytým autobusem je super, akorát mě štípou oči, protože nám foukal vítr do obličeje. A to jsme ještě jeli pomalu," smál se po příjezdu na parkoviště David Cienciala. Oceláři přivezli ukázat Masarykův pohár, rozdávali úsměvy a také plakáty s motivem nových mistrů republiky. Z hráčského kádru scházeli pouze reprezentanti (Hrubec, Musil, Galvinš, Marcinko).

V budově ředitelství přítomné vítal šéf TŽ Ing. Jan Czudek, který připravil fotoprezentaci nejkrásnějších okamžiků Ocelářů z letošního play off. Výrobní ředitel třinecké hutě Ing. Česlav Marek nachystal překvapení pro gólmana nových mistrů, železnou brankářskou hokejku - produkt místních šikovných rukou. Za nepřítomného reprezentanta Šimona Hrubce převzal originální dárek Jaroslav Kameš.

"Jízda otevřeným autobusem byla moc příjemná, i když musím říct, že docela foukalo a bylo chladno. Jaké jsou mé pocity pár dnů po titulu? Je to hlavně obrovská úleva, převládá pocit štěstí a radosti po náročné sezoně. Srovnávat titul jako hráč a trenér moc nejde. V prvním případě to bylo náročné po fyzické stránce, teď to bylo složitější z psychického hlediska," prozrazuje trenér Václav Varaďa.

"První den po výhře se protáhl, dali jsme tomu pořádně a někteří jsme pokračovali i další den. Takový úspěch se musí zapít, pořádně oslavit. Lidé mají ohromnou radost. Těšíme se s nimi. My jsme v železárnách byli už před play off a říkali nám, že se máme vracet jenom s pohárem. Slib plníme a jsme tady," usmál se Petr Vrána poté co s ostatními rozdával podpisy a fotil se s fanoušky.

Foto: Petr Rubal