Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zítra chceme další vítězný korálek, přeje si Milan Doudera

18.04.2021 · Martin Stebel
Toto byl fantastický vstup do finále! Úvodní bitva mezi Oceláři a Bílými Tygry dopadla mnohem lépe pro kolektiv okolo Václava Varadi. Ti severočeského rivala vyprovodili tenisovým výsledkem 6:2. Na nedělním vítězství přitom měli zásadní podíl obránci, kteří zaznamenali hned tři góly. Jednu z tref měl na svědomí MILAN DOUDERA, pro něhož to byl premiérový zásah v letošních vyřazovacích bojích.

Gratulace k prvnímu finálovému bodu. Zřejmě jste ani sami nečekali tak výrazný triumf...

Byl to trošku jiný styl hokeje, Liberec hraje jinak než Boleslav. Dnes to bylo víc hokejové, nebylo to tolik urputné. Ze začátku nám tam napadaly nějaké góly, což je skvělé. Začátek určil ráz celého zápasu.

V některých momentech to byl velmi pohledný hokej plný nápaditých akcí. Spadl z vás po semifinálovém dramatu trošku tlak?

Je to finále, což je sen každého hokejisty, spousta hráčů se toho nedočkala. Naše parta to už může hrát potřetí v řadě. Byli jsme proto rádi, že se nám povedlo přes Boleslav projít, jelikož finále bylo našim cílem. Dnes jsme to zvládli a uděláme vše proto, aby i další zápasy byly v náš prospěch.

Ofenzivní podpora ze strany beků dnes byla na vysoké úrovni. Hned polovinu třineckých gólů zaznamenali právě zadáci...

Už jsem to kdysi říkal. Prakticky celou sezonu hrajeme v pěti lidech dopředu i dozadu. Během sezony už jsme měli nějaké zápasy, kdy třeba polovinu gólů dali beci. Kluci z útoku nám pomáhají dozadu a my jim naopak pomáháme dopředu. Dnes to tak vyšlo, že beci se dokázali prosadit.

Liberec hru časem pořádně přiostřil, k vidění byla tvrdá potyčka Rodewalda s Vlachem...

Liberci už snad nic jiného nezbývalo. Vedli jsme o tři góly a soupeř chtěl se zápasem něco udělat. Chtěli si udělat půdu na zítra. Vypořádali jsme se s tím ale dobře. Jack se toho nebál, měl tam několik pěkných úderů, všichni jsme mu pak aplaudovali.

Velkou oporou byl znovu Ondřej Kacetl. Jak hodnotíš jeho přínos?

Jsme za to hrozně rádi, jak nás celé play off drží. Snažíme se mu pomáhat, jak nejlépe umíme. Když už vzadu chybujeme, on nás podrží. Možná mu pomohlo to, jak nás všichni před play off odepisovali, že máme špatné brankáře. O to víc se vyhecoval a dokazuje, že je skvělým gólmanem.

Zítra je na programu finále číslo dvě. Může to být trošku jiný hokej, že?

Hned v kabině jsme si říkali, že výhra je super. Až jsme byli překvapení, jak pěkné góly nám tam dnes napadaly, protože v semifinále to byly občas urputné branky. V kabině ale zaznělo, že už koukáme směrem na zítra, kdy to bude další bitva, ve které budeme chtít přidat další vítězný korálek.

Na stadionu mohli být konečně diváci, vnímali jste jejich podporu?

Bylo to super, až jsme si říkali, že na to nejsme zvyklí. Byl to pro nás svátek vidět takhle více lidí pohromadě. Myslím, že to i pro ně byl zážitek, na hokej se hodně těšili. My se jim odvděčili parádním výkonem, padlo hodně branek. Myslím, že diváci mohli být spokojení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice