Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Žejdl o Boleslavi: Děkuji Ocelářům za tuhle zkušenost!

21.01.2016 · Martin Stebel
Páteční utkání Ocelářů proti Mladé Boleslavi bude mít poněkud pikantnější příchuť pro Lukáše Žejdla. Ve středočeském týmu, kde byl třineckým klubem uvolněn na hostování, strávil podstatnou část sezony. V Boleslavi odehrál 26 zápasů, tedy polovinu základní části (5+7). U Ocelářů jeho herní pohoda pokračuje, v 11 duelech má bilanci 6+2.

Lukáši, podle čísel je evidentní, že tento letní hráčský trejd byl přínosem pro obě strany...

Zpětně mohu vedení Ocelářů poděkovat, že mě začátkem sezony poslalo právě do Boleslavi, byla to pozitivní zkušenost. Dal jsem se dohromady, hrál jsem tam asi tři měsíce, bylo to výborné období, nemohu na Bolku říct ani půl špatného slova. Na zítřejší zápas se těším.

Na téma pátečního soupeře bys nyní mohl být hlavním poradcem při předzápasových rozborech. Dá se ve hře Středočechů najít slabiny?

Trenéři ani spoluhráči se zatím nevyptávali, ale když budou chtít, nějaké rady bych mohl sdělit. Bolka hraje jednoduchý hokej, všechno hrne dopředu. Výborně jim chytá gólman, což je vždy základ. Moc slabin nemají, hrají kompaktně, je to moderní hokej, všechno dopředu, ale zlepšili se směrem dozadu.

Bruslaři několik let patřili v rámci extraligy k outsiderům. V čem osobně spatřuješ jejich letošní vzestup?

Velkým plusem je, že kádr z loňské sezony zůstal pohromadě. Už minulý rok, kdy jsme proti nim hráli čtvrtfinále, bylo vidět, že mají dobře složený tým. Trenéři s vedením přinesli nějakou vizi a zatím se to daří plnit.

Klíčovým mužem v boleslavské sestavě se jeví David Výborný. Zítra oslaví 41. narozeniny, sám už ale prohlásil, že tohle bude pravděpodobně jeho poslední sezona. V čem tkví jeho přínos pro tým?

Když jsem v prosinci odcházel, David se zranil a Bolce pár zápasů chyběl. Hned to bylo znát, měli sérii porážek. Je to hrozně důležitý hráč, má perfektní přehled o hře. Má už sice přes čtyřicet, ale co jsem ho stačil poznat, hokej by mohl hrát klidně dalších pět let.

Všem je jasné, že v pátek vás čeká velmi silný rival. Oceláři ale nutně potřebují naplno bodovat...

Pro nás je už teď každý zápas s nádechem play-off, nutně potřebujeme tři body, protože tabulka je hodně našlapaná. Určitě to z osobního hlediska nebude běžný zápas, jsem nahecovaný, chci se ukázat, ale prioritně si přeji výhru Třince.