Zbytečně ztracené body, hlesl Peter Hamerlík

07.12.2010 · Martin Stebel, David Bohata
Pouze jeden bod dokázali Oceláři získat na mladoboleslavském kluzišti, kde podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Hostující góly zaznamenali kapitán Bonk a obránce Zíb. Spolehlivý výkon podal gólman Hamerlík, jenž se po zápase podělil svými dojmy.

Slovenský strážce svatyně v pozápasovém hodnocení rozhodně nehledal alibistické výmluvy a na adresu své družiny si nebral žádné servítky. Nadějně rozehraný duel ztratili Oceláři v posledním dějství a vinu spatřoval i ve zhoršené disciplíně svých kolegů: "Máme sice bod, ale je to určitě málo. Způsobili jsme si to sami, hráli jsme poslední třetinu velmi laxně. Bylo tam z naší strany příliš moc faulů a kvůli vyloučením jsme naprosto zbytečně ztratili dva body," je si plně vědom.

Po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre fotbalový výsledek 0:1 pro hosty. V některých pasážích zápasu měl Peter v brance volnější chvilky: "Cítil jsem se dnes dobře. První dvě třetiny jsme hráli to, na čem jsme se před zápasem dohodli. Nepouštěli jsme je do nějakých vyložených šancí. Bohužel ve třetí třetině jsme to vůbec nezvládli. Scházela nám lepší disciplína a soupeř bohužel srovnal krok," nachází důvody remízového stavu po hodině hry.

Peter Hamerlík je v letošní sezóně velkou oporou týmu z Werk arény.

Už je to otřepaný evergreen výjezdových zápasů. Oceláři mají utkání slibně rozehrané, ovšem umožní protivníkům vyrovnat skóre a nakonec selžou v penaltové konfrontaci. Nejinak tomu bylo v městě s automobilovou tradicí. Osmadvacetiletý gólman nesnadno hledá příčiny, proč se tak opakovaně děje: "Není to poprvé, kdy jsme takto v závěru ztratili zápas. Už to asi nebude žádná náhoda. Dopouštíme se několika chyb a v konečném důsledku pak umožníme soupeři skórovat. Už jsme si toho řekli v kabině dost a teď to musíme na ledě konečně realizovat," neztrácí víru v lepší zítřky.

Před úterním duelem činil bodový rozdíl mezi extraligovým lídrem a týmem ze suterénu tabulky propastných 44 bodů. Pro celou hokejovou veřejnost tedy musel být favorit střetnutí zřejmý. Nabízí se tedy otázka, zda nedošlo ze strany hostů k drobnému podcenění domácího rivala: "Rozhodně si nemyslím, že jsme Boleslav nějak podcenili. Úvodní dvě třetiny jsme hráli docela dobře, ale do poslední dvacetiminutovky jsme asi vstoupili se sníženou koncentrací a už jsme si snad trochu mysleli, že bude konec. Je to pouze naše chyba. Byly tam prostě zbytečné fauly a Boleslav si v přesilovkách dokázala vytvořit tlak. Nestalo se nám to poprvé. Příště si to musíme už opravdu lépe pohlídat," zvedá závěrem varovný prst.