Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zbyněk Irgl: Věřím, že další sezona může být lepší!

23.04.2015 · Martin Stebel
Rozhodující sedmé střetnutí finálové série přineslo gólově skromné představení se sladkou tečkou pro hráče Litvínova. Ti po srdnatém výkonu zvítězili 2:0 a získali premiérový titul pro tradiční hokejovou baštu. K hodnocení jsme pozvali muže, který v letošní sezoně nejdůležitější souboj už dávno vyhrál.

Zbyňku, sedmý duel pro vás neskončil úspěchem. Kde hledat příčiny?

Teď po zápase cítím docela velké zklamání, protože titul byl opravdu blízko. Po tom všem, co jsem letos prožil, to byl můj velký sen. Všechny naše naděje žily do poslední chvíle, je to velká škoda. Když jsem viděl úvodní nápor, doufal jsem, že ten zápas uděláme, že máme víc sil. Věřil jsem, že pokud dáme první gól, půjdeme nahoru. Bohužel se tak nestalo.

V první třetině jste po zásahu pukem musel odstoupit ze hry...

Dostal jsem ránu za ucho, motala se mi trochu hlava. Z toho důvodu jsem musel vynechat celou druhou třetinu. Potom se ale můj stav zlepšil, proto jsem šel hrát. Věřil jsem, že to nakonec urveme.

Už je to poněkud obligátní otázka, ale jak velkou překážkou byl Pavel Francouz?

Celou sezonu prokazoval skvělou formu v klubu i nároďáku. Titul mu přeji, protože je to výborný gólman i člověk. Byl to on, kdo Litvínov podržel.

Pokud bychom se měli bavit o celé finálové sérii, na domácím ledě jste Litvínov nedokázali v základní hrací době porazit...

Nevím, jestli jsme finále ztratili doma. Chyběly nám góly některých lídrů, to byl náš problém. Pokud bych měl mluvit za sebe, když nedáte za sedm zápasu ani gól, je to znát. Měli jsme tým, který to měl urvat.

Velkým tématem série byl kontroverzní okamžik z pátého utkání, kdy se po neuznaném gólu Litvínova v prodloužení strhla skoro až neuvěřitelná mediální hysterie...

Netuším, jak to ovlivnilo kluky, já sám jsem během play-off nesledoval prakticky žádná média. Ten sporný gól-negól jsem ani neviděl, doneslo se to ke mně jen z doslechu. Nemohu proto posoudit, kde je pravda.


Média i velká část fanoušků po celé republice byla během finále docela výrazně nakloněna na stranu Litvínova...

Vnímali jsme v kabině, že skoro celá republika to přeje Litvínovu. To byl další důvod a motivace, proč jsme chtěli vyhrát. Velká škoda.

Jak jste finálovou sérii zvládl po fyzické stránce?

Když se hrálo dva dny po sobě, ten druhý zápas nebyl z mé strany ideální. Cítil jsem, že tělo není v takové pohodě, v jaké má být. Nemá cenu se ale na tohle vymlouvat.

Stříbrných medailí už máte ve své sbírce docela hodně...

Je to pro mně snad třetí finále, které jsem prohrál na sedm zápasů. Je to trochu smutné, ale je třeba se dívat dál.

Titul sice nemáte, ale ten nejdůležitější souboj jste letos vyhrál mimo ledovou plochu...

Kdyby mi někdo na začátku roku řekl, že budu na ledě, asi bych mu moc nevěřil. Po těch problémech, co jsem musel překonat, chci poděkovat všem lidem, kteří mi vyjádřili podporu.

Možná je to trochu předčasná otázka, ale jak vypadá vaše eventuální budoucnost u Ocelářů?

Stále jsem v myšlenkách jen u dnešního zápasu, musím říct, že to je hodně smutný den. Musíme ale tohle zklamání překonat. Pokud bych měl mluvit o budoucnosti, tak doufám, že tady budu pokračovat. Věřím, že náš tým zůstane pohromadě a další sezona může být ještě lepší!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice