Zápasy s Pardubicemi jsou pro mě pořád výjimečné, říká Daniel Rákos

29.11.2013 · Marek Votke
Opět přijel do východočeské ČEZ Areny jako soupeř. Na Pardubice ovšem nezapomíná. O tom, ale hlavně o dnešním extraligovém střetnutí mluvil po zápase útočník HC Oceláři Třinec Daniel Rákos.

Jak jste svýma očima viděl dnešní utkání proti Pardubicím?

Myslím si, že jsme předvedli dobrý výkon, bohužel se nám nepodařilo po první brance vstřelit druhý nebo třetí gól a to zřejmě zápas rozhodlo.

Utkání se hrálo nahoru – dolů, vyhovují Vám takové zápasy, kdy od začátku do konce nic není jisté, nebo máte radši klidné zápasy rozhodnuté od prvních minut?

Samozřejmě by se mi hrálo lépe, kdyby to bylo v desáté minutě 4:0, každopádně si myslím, že z naší strany to byl dobrý zápas, utkání bylo vyhecované a hrálo se mi dobře.

Od začátku zápasu jste byli v tlaku, nesrazilo Vás trošku, že jste se pár přesilovkami dostali do hry, potom zase početní výhodu hrály Pardubice a přišel Váš útlum?

Hráli jsme dobře celý zápas, ale je pravda, že Pardubice nás svými přesilovkami dostaly pod tlak. Rozhodujícím faktorem byl hlavně jejich brankář Hudáček.

Je to už nějaký pátek, co jste z Pardubic odešel, přes to se dá říct, že pořád hrajete proti "svým". Berete zápasy s Pardubicemi jinak než ostatní extraligové duely?

Jako obyčejné tyto zápasy rozhodně neberu. V Pardubicích jsem vyrůstal, mám tu rodinu a kamarády. Na dnešním utkání se vlastně byli všichni podívat, takže to pro mě byl pikantní zápas.