Zápas jsem si užíval, přiznává Daniel Rákos

05.12.2014 · Eva Dvorská
Oceláři zahájili druhou polovinu základní části venkovním duelem v Pardubicích a výsledek 4:0 pro hosty je potvrzením letošní formy proti tomuto soupeři. Speciální utkání to bylo zejména pro expardubického útočníka Daniela Rákose, který nám sdělil své pozápasové dojmy, v nichž neskrýval spokojenost.

Dane, jak se dnes hrálo na pardubickém ledě?

Prvně bych chtěl říci, že jsem se na toto utkání hodně těšil, zase si zahrát v Pardubicích. Samozřejmě se mi hrálo lépe poté, co jsem dal gól a tak jsem si to užíval.

Stále je pro tebe utkání s Pardubicemi hodně specifické?

Určitě vždycky bude, líbí se mi tady a hraje se mi tu dobře.

Vyhlásil jsi v kabině nějakou speciální odměnu za výhru?

Musel jsem, kluci na mě hned tlačili. Bude nějaká finanční odměna a pak z toho možná i nějaká svačinka.

Svačinku už zmiňoval i Pavel Marek...

V kabině zatím nic neříkal, tak možná ve středu se pak pochlapí a něco přinese. (usmívá se)

Zpátky k zápasu, co bylo dnes rozhodujícím faktorem úspěchu?

Dobře jsme se zajišťovali, celkově Šimon zachytal dobře. V těch přesilovkách střely od Petra Sýkory, které normálně gólmani třeba nechytají, tak Šimon to zlikvidoval a to nám určitě pomohlo.

Jak bys popsal situaci kolem své branky?

Využili jsme hybridní icing, jak se teď nepíská. Dostal jsem se tam tuším před Tomáše Zohornu a pak jsem ani tak nějak moc nemířil a mezi nohy jsem to dal.

Jak funguje souhra v lajně?

Hraje se mi dobře, s Žejdlíkem už v přípravě nám to sedělo. Dnes jsme taky začali dobře, pak nám tam dali Růžu a už to nebylo takový, ale určitě Kuba Klepiš je hodně šikovný hráč a do ofenzivy hodně posílil náš tým.

Sezona se překlopila do druhé části. Po prohře na Spartě je nyní jistě pozitivním aspektem, že druhá půle začíná ziskem tří bodů..?

Jsme za to rádi, že jsme začali druhou půlku sezony vítězně a navíc na venkovním zápase. Na Spartě nám to vyloženě nevyšlo, tam jsme skoro nebyli.

V neděli je na programu domácí duel s Olomoucí. Jaký bude následující program?

Bude to probíhat klasicky. Myslím, že zítra v 10 hodin máme sraz, pak bude asi lehčí trénink, v neděli rozbruslení a nakonec zápas.

Co bude nutné přenést do nedělního utkání?

Hlavně začít zase ze zajištěné obrany. Sílu do útoku máme, jsme schopní nějaké góly dát.