Zahradníček: Rivalitu neřešíme, my chceme vyhrát

20.10.2022 · Adam Sušovský
Už dnes v 17:30 nastoupí třinečtí Oceláři na ledě Mladé Boleslavi. Poprvé v sezoně se tak potkají týmy, které na sebe narazily v posledních dvou semifinále Tipsport extraligy. Pokaždé se z postupu a vítězství radoval Třinec a obránce Jan Zahradníček věří, že Oceláři rivala srazí i tentokrát.

Náročný víkend čeká na třinecké Oceláře, kteří opustili domácí pevnost a vyrazili na venkovní trip. V pátek večer je čeká těžký zápas na ledě Mladé Boleslavi, odtud vyrazí k nedělnímu utkání do Českých Budějovic. S obrovskou touhou prodloužit svou vítěznou sérii a posunout se k tabulce zase o kus výše.

"Těším se na oba dva zápasy, oba chceme vyhrát. Boleslav hraje podobný styl, je to bruslařský klub. Tak to mají v názvu a tím se i řídí, mají taky šikovné útočníky, pro nás obránce to bude těžký zápas. Na druhou stranu, přesně proto tyhle zápasy hrajeme tak rádi. Chceme silné soupeře předčít, chceme je porazit," říká obránce Ocelářů Jan Zahradníček.

Sám zažil i poslední dvě semifinálové série, které byly často velmi vypjaté. Touha Bruslařů pomstít se Třinci za dvojnásobné vyřazení v semifinále by mohla být na ledě cítit. "Z naší strany ale tohle bylo... My koukáme dopředu, díváme se hlavně na zápas, který chceme vyhrát. Z naší strany žádná přehnaná rivalita nebude, jak to budou mít oni, to uvidíme," usmívá se Zahradníček a jedním dechem připomíná, že v týmu Mladé Boleslavi už nepůsobí bouřlivák Martin Ševc, který před sezonou ukončil kariéru.

Zahradníček v letošní sezoně odehrál osm zápasů, připsal si jeden kanadský bod za asistenci. V tabulce +/- mu se dvěma kladnými body po necelé odehrané čtvrtině soutěže patří mezi obránci týmu třetí místo. "Vyhovuje mi, že hrajeme většinu zápasů na šest beků. Člověk se dostane víc do tempa, je více na ledě. To je pro každého obránce fajn," říká Zahradníček. "S některými zápasy ale spokojený nejsem. Cítím, že umím hrát ještě lepší hokej. A budu se v dalších týdnech snažit co nejvíc o to, abych to ukázal."

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice