Za šanci jsem velmi rád, říká Jan Hladonik

09.08.2018 · Martin Stebel
Minulou sezonu absolvoval v kanadské juniorské lize. Posbíral cenné zkušenosti, je o rok vyspělejší a nyní bude usilovat o místo v extraligovém kádru Ocelářů. Obnovenou premiéru v třineckém dresu absolvoval JAN HLADONIK na kluzišti Olomouce. "Vážím si toho, že mohu hrát a snažím se odvádět maximum," tvrdí útočník, který v příštím týdnu oslaví devatenácté narozeniny.

O výkonu Ocelářů v úvodním přípravném utkání

V první třetině jsme nehráli špatně, ale byly tam díry v obraně. Museli jsme se srovnat systémově, v kabině jsme si k tomu něco řekli. Druhá část už byla lepší a vrcholilo to v poslední třetině, kdy jsme Olomouc zatlačili a dali jsme dva góly. Po kondiční stránce jsme výborně připraveni, ale když hrajete na tři lajny, ke konci už v tom obrovském teple docházejí síly.

O pocitech z vlastní hry v Olomouci

Na ledě jsem se cítil dobře. Jsem velmi rád, že mi dnes trenéři dali šanci. Vážím si toho a snažím se odvádět maximum. Bylo to těžké utkání, protože Olomouce hrála výborně a byl to urputný hokej. Prohra mrzí, ale zápas splnil svůj účel.

O obrovském horku v hale během čtvrtečního duelu

Vedro není vůbec příjemné, je to fakt složité hrát. Na druhou stranu je to pro oba soupeře stejné, nikdo není zvýhodněný. Led určitě nebyl v ideálním stavu, ale na tohle se nejde vymlouvat. Je pravda, že v kabině to bylo ještě horší než u střídačky. Člověk přijde z ledu zpocený a ze šatny po patnácti minutách vychází snad ještě víc mokrý. Naštěstí kustodi dovezli do kabiny větráky, odvedli super práci, protože trochu jsme se ochladili.

O nové sadě dresů pro letní přípravné zápasy

Když jsem dres před rozbruslením poprvé oblékl, bylo cítit, že materiál je lehčí. Měl jsem dojem, že to je velmi tenké jako nějaká šusťákovka či pláštěnka, ale během zápasu moc nevnímáte rozdíl. Musím ale říct, že po stránce designu jsou dresy velmi povedené. Pro přípravu to je super zpestření!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary