MISTR 2023/2024

Z Finska přichází urostlý kanadský centr Adam Helewka

20.01.2024 · Klub
S blížící se uzávěrkou přestupů oznamují Oceláři další příchod. Z finské Lappeenranty přichází urostlý centr Adam Helewka. Osmadvacetiletý forvard už je v Třinci, v nedělním utkání v Pardubicích se však ještě nepředstaví.

Základní část Tipsport extraligy pomalu směřuje do poslední čtvrtiny, za rohem je play off. Třinečtí Oceláři před ním rozšiřují kádr. Z finského týmu SaiPa Lappeenranta se do Slezska stěhuje útočník Adam Helewka.

„V Adamovi k nám přichází silový centr v dobrém hokejovém věku. Jde o důrazného hráče, který umí hrát výborně v předbrankovém prostoru, což je důležité pro blížící se play off. Na postu středního útočníka jsme chtěli posílit, na Adamovi jsme se společně s oběma trenéry shodli. Hrál sice v posledním celku finské ligy, ale byl první centr, který nastupoval proti nejlepším pětkám soupeřů a býval úspěšný, v takzvaných minizápasech vyhrával,“ říká k transferu sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

„Je skvělé, že Adam může hrát jak centra, tak i křídlo. Vysoký, důrazný hráč s dobrým viděním hry. Jsem si jistý, že pro nás bude posilou“ dodává hlavní trenér Zdeněk Moták.

Adam Helewka byl v roce 2015 draftován ve čtvrtém kole na celkovém 106. místě týmem San Jose Sharks. NHL si však nikdy nezahrál. V nižší AHL nastoupil do 251 utkání, v nichž získal 147 bodů.

Skvělou produktivitou se pak blýskl v minulé sezoně v dresu Innsbrucku v ICEHL. Ve 43 duelech nastřádal skvělých 67 bodů a skončil těsně druhý v kanadském bodování celé ligy.