Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Přišel, viděl, vítězil! S Oceláři se loučí trenér Vladimír Országh

30.04.2024 · Tisková zpráva
Jeden ze strůjců posledních dvou mistrovských titulů se loučí s Oceláři. Trenér Vladimír Országh se z rodinných důvodů rozhodl po dvou letech v Třinci pro návrat domů na Slovensko, v realizačním týmu jej v nové sezoně nahradí hned dvě tváře: Marek Malík a Jiří Raszka.

Třinečtí Oceláři hlásí s koncem mistrovské sezony změny ve složení realizačního týmu. Po dvou zlatých letech v pozici asistenta trenéra končí Vladimír Országh, respektovaný kouč se z rodinných důvodů rozhodl pro návrat domů na Slovensko. 

"V žádném jiném týmu jsem jako hráč ani jako trenér nezažil tak silný týmový duch, odnáším si z Třince velké zážitky a jsem moc rád za šanci, kterou jsem v jednom z nejlepších klubů dostal. Z posledních šesti let jsem ale pět let strávil daleko od domova a rodiny. Mám doma skvělou ženu a dvanáctiletou dceru, které mě teď potřebují doma. Proto jsem se rozhodl vrátit na Slovensko. Nejsem jen trenér, jsem v prvé řadě manžel a táta," říká Vladimír Országh s tím, že si umí představit, že se do Třince v budoucnu znovu vrátí. 

V Třinci strávil dvě sezony, se Zdeňkem Motákem tvořil velmi respektovaný trenérský tandem, který Oceláře dovedl ke dvěma mistrovským titulům, nedělní zlatý duel v Pardubicích byl na střídačce českých šampionů jeho poslední. 

"Naprosto upřímně řeknu, že mám Vlada (Országha) strašně rád. Je mi jako člověk hodně blízký. Jsem rád, ž e se ho povedlo dát dohromady se Zdeňkem Motákem. Vzniklo mezi nimi úžasné spojení, měli mezi sebou báječnou chemii. Až s odstupem času možná doceníme, jak skvělá dvojice to byla. Je mi hrozně líto, že Vlado odchází, ale důvody, které ho k tomu vedly, jako klub naprosto respektujeme a chápeme. Rodina je rodina. Doufám, že se naše cesty v budoucnu zase protnou," říká sportovní ředitel klubu Jan Peterek. 

O konci Vladimíra Országha sportovní vedení klubu vědělo už delší dobu, na odchod zkušeného trenéra i někdejšího vynikajícího hráče se zkušenostmi z NHL se tak mohlo připravit. Realizační tým Ocelářů se příští rok dokonce o jedno jméno rozroste. Zdeněk Moták bude mít coby hlavní kouč k dispozici asistenty hned dva: Po úspěšných letech u třineckého dorostu se k A týmu přesune Marek Malík, a po dvou letech se do organizace na pozici asistenta trenéra vrací Jiří Raszka, který v uplynulé sezoně vedl druholigový Havířov. 

"Marek Malík je trenér, který odvedl výbornou práci v naší mládeži. Jsme s ním velmi spokojeni. Stejně jako se v kariéře posouvají hráči, posouvají se i trenéři. V roce 2022 získal Marek Malík s dorostem mistrovský titul, zároveň byl taky u juniorského titulu v roce 2019 spolu s Jirkou Juříkem. Naše mladé hráče posouval směrem k mezinárodnímu hokeji. Jazkově je velmi dobře vybavený, což je důležité pro komunikaci se zahraničními hráči. O jeho kariéře se nemusíme vůbec bavit, ta mluví sama za sebe," říká sportovní ředitel Peterek o kariérním posunu Marka Malíka.

Brzy devětačtyřicetiletý Malík má jako hráč bronzovou medaili z olympiády v Turíně, v NHL v součtu s play off odehrál více než sedm stovek utkání. Jako trenér působí v organizaci Ocelářů takřka nepřetržitě od roku 2015, tři sezony byl asistentem trenéra v partnerském Frýdku-Místku.

"Markovou vizitkou také je, že máme na letošním šampionátu do 18 let šest hráčů, kteří prošli našim klubem. A klidně tam mohl být i sedmý, tím mám na mysli Vlada Draveckého mladšího, který na to z mého pohledu výkonnostně určitě měl, ale nakonec do slovenského výběru povolán nebyl," chválí Peterek dlouholetou práci Marka Malíka.

Šestatřicetiletý Jiří Raszka už na střídačce Ocelářů působil coby asistent Václava Varadi, ale i bez něj společně s Markem Zadinou dovedl náš klub v roce 2019 ke stříbrné medaili na nejstarším a mimořádně respektovaném turnaji Spengler Cupu. Přitom tehdy tým z velké části tvořili mladí hráči partnerského Frýdku-Místku. Raszka byl zároveň u prvního z aktuální série pěti třineckých titulů.

Do Třince se vrací po dvou letech v Havířově, se kterým letos jako hlavní trenér neúspěšně bojoval o návrat do Chance ligy. Sezona pro něj skončila až v pondělí v sedmém zápase finále s Chomutovem. 

"Jiří Raszka je mladý, ohromně pracovitý trenér. Prošel si už také prací v seniorském hokeji jak v Třinci, tak posledně v Havířově ve druhé lize. Jeho práce se nám líbí, navíc je to trenér dlouhodobě spjatý s naší organizací. Kdybych měl použít hráčskou terminologii, beru ho trochu jako našeho odchovance," usmívá se Jan Peterek. 

Nový realizační tým se pustí do práce během května. 

Velký rozhovor s loučícím se Vladimírem Országhem, kterému klub děkuje za odvedenou práci po Oceláře, si můžete pustit už zítra ráno v nejnovějším díle Dračího podcastu.